طراحی سایت مشاغل

طراحی سایت تولیدی

طراحی سایت تولیدی

طراحی سایت تولیدی

آیا به دنبال طراحی یک سایت تولیدی هستید؟ آیا می دانید چه نکاتی را باید در طراحی این سایت ها باید در نظر داشت تا امکان برندسازی و فروش بیشتر محصولات فراهم شود؟

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

دو شنبه, 2 آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱4:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
طراحی سایت تولیدی
[toc]

بسیاری از افراد هستند که به دلیل فعالیت در مشاغل تولیدی سوالات متعددی در ارتباط با نحوه طراحی سایت برای این کاربردها دارند و برای مثال می خواهند بدانند که چگونه امکان معرفی خود به کاربران و مشتریان در فضای مجازی را با استفاده از طراحی یک سایت خواهند داشت.

توجه به مباحث مختلفی مانند بازاریابی و یا برندسازی باعث شده است که نیاز به توجه ویژه به این بخش با ارائه خدمات به واحدهای تولیدی وجود داشته باشد و به عنوان یک تولید کننده به طور حتم اگر بتوانید بهترین تیم طراحی سایت را برای دریافت این خدمات پیدا کنید در کلیه عرصه ها می توانید به صورت موفق تری عمل نمایید.

به طور حتم راه اندازی یک سایت باعث افزایش اعتبار واحدها و کارخانه های تولید کننده مواد اولیه، مواد واسطه ای و محصولات مصرفی در سرتاسر کشور و حتی در بازارهای بین المللی خواهد شد و برای همین است که بسیاری از افراد و صاحبان صنایع به دنبال راه اندازی یک سایت جامع و حرفه ای به منظور معرفی خود به مشتریان در داخل و خارج از کشور هستند.

برای همین ما تلاش داریم در ادامه نگاه کوتاهی به اهمیت و مزایای سایت های طراحی شده برای تولیدی های کوچک و بزرگ در داخل کشور داشته باشیم و نکات مهمی را در این زمینه مطرح کنیم. به طور حتم توجه به این نکات می تواند شما را با جوانب طراحی سایت و نحوه موفقیت در معرفی برندتان به جامعه بیشتر آشنا کند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت لوازم یدکی خودرو

نحوه طراحی سایت تولیدی

آیا می دانید نحوه طراحی سایت تولیدی و زمان مورد نیاز برای آن چقدر است؟

از نظر زیرساخت نرم افزاری شاید تفاوت زیادی بین طراحی یک سایت تولیدی و سایر وب سایت هایی که در فضای مجازی فعال هستند وجود نداشته باشد.

با این وجود از جنبه ظاهر سایت و یا محتوایی که در هر یک از سایت های تولیدی قرار می گیرد تفاوت های زیادی بین این وبسایت ها (با سایر وبسایت هایی که در فضای مجازی به ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی، فروشگاهی و غیره می پردازند) وجود دارد.

برای همین است که در صورت نیاز به راه اندازی یک وبسایت، بهتر است اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید و یا با کارشناسان طراحی سایت در شرکت های معتبر که سابقه طراحی سایت های تولیدی را در رزومه خود دارند مشورت کنید تا راهنمایی های بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

 زیرساخت نرم افزاری برای طراحی سایت تولیدی

به طور خلاصه می توان گفت که استفاده از هر یک از زیرساخت های نرم افزاری برای راه اندازی یک سایت تولیدی با توجه به گستره فعالیت واحدهای فعال در تهران و شهرستان ها بسیار مهم است. در حالی که شاید بتوان با استفاده از وردپرس موفق به راه اندازی یک سایت برای واحدهای تولیدی کوچک شد، برای کارخانه ها و واحدهای بزرگ تر نیاز به استفاده از زبان های برنامه نویسی به منظور توسعه وبسایت خواهد بود.

اما سوال مهم تر این است که چه مواردی باید در طراحی سایت تولیدی مد نظر قرا گیرد و هدف از راه اندازی یک وبسایت یا مزایای آن چیست؟

بازاریابی اینترنتی

یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از صاحبان صنایع در داخل کشور برای معرفی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ به دنبال طراحی یک سایت می باشند نیاز به بازاریابی اینترنتی است.

به طور حتم در صورتی که شما هم به دنبال راه ندازی یک وبسایت برای معرفی واحد خود هستید یکی از مهم ترین اهدافی که از این کار دارید استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به منظور جذب مشتری در فضای مجازی می باشد.

این کار می تواند به سادگی با استفاده از وبسایتی اختصاصی که طراحی کرده اید انجام شود و در مدت زمان تقریبا کوتاهی بر اعتبار واحد تولیدی و یا شرکت شما بیفزاید.

به طور حتم به خوبی می دانید علاوه بر شما رقبایی که در بازار دارید ممکن است در فضای مجازی حضور یافته باشند و به دنبال بازاریابی برای فروش محصولات خود باشند. برای همین است که باید از استراتژی خاص خود برای بازاریابی استفاده کنید.

در ادامه خواهیم گفت که یکی از مهم ترین راهبردها برای پیروزی بر رقبا، بهینه سازی وبسایت به منظور ارتقای رتبه در موتورهای جستجو خواهد بود. این کار می تواند با ارتقای رتبه سایت شما به مرور زمان مقدمات رقابت با سایر واحدهایی که به فعالیت تولیدی در داخل کشور می پردازند را فراهم کند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت تعمیراتی

به طور خلاصه می توان گفت:

" بازایابی اینترنتی یکی از ساده ترین ابزارهای مارکتینگ است که می تواند مشتریان جدیدی را که تا به حال از شما خرید نکرده اند برایتان به ارمغان بیاورد."

برای همین باز هم تاکید می شود که استفاده از این ابزار را دست کم نگیرید و تلاش خود را برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های موجود در فضای مجازی به کار برید.

برندسازی

آیا می دانید برندسازی برای یک کارخانه یا واحد تولیدی تا چه اندازه مهم است و چگونه می توان موفق به معرفی یک برند با طراحی سایت شد؟

در بسیاری از کشورهای دنیا برندسازی به عنوان یکی از مهم ترین مراحل بازاریابی قرار می گیرد و در ایران نیز قوانین خاصی برای برندسازی و ثبت لوگو وجود دارد که می تواند به صاحبان صنایع و واحدهای تولید کننده انواع کالا و خدمات، کمک کند تا محصولات با کیفیت خود را به جامعه هدف معرفی کنند.

اگر شما یک سایت جامع داشته باشید که به بهترین نحو طراحی شده باشد، می توانید یک قدم در برندسازی جلوتر بوده و بسیار بهتر عمل کنید.

زیا با یک سایت و با استفاده از ظرفیت های دنیای مجازی می توانید به معرفی برند خود به مشتریان (در محدوده جغرافیایی خاص و یا در کل کشور) بپردازید.

در واقع برندسازی را می توان بخش از بازاریابی اینترنتی دانست که پس از طراحی سایت تولیدی و ثبت لوگو امکان دست یافتن به اهداف شما را فراهم خواهد نمود.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت کارخانه

ثبت سفارش و فروش محصولات

آیا به دنبال فروش آنلاین محصولات خود هستید؟ پس از بازاریابی و برندسازی به طور حتم ثبت سفارش برای فروش محصولات تولید شده در کارخانه ها و یا واحدهای تولید کننده انواع کالا و محصولات در داخل کشور بسیار مهم خواهد بود.

یکی از کمک هایی که طراحی سایت تولیدی می تواند به شما بکند در امکان ثبت سفارش آنلاین فروش محصولات است (این ویژگی به طور حتم برای تمام واحدهایی که در عرصه های تولیدی در حال فعالیت هستند مهم می باشد).

در واقع امروزه ثبت سفارش به صورت سنتی تقریبا منسوخ شده است و بسیاری از شرکت های تولیدی هستند که خدمات خود را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهند. برای این کار لازم است که کارشناسان فروش در وبسایت شرکت ضمن پاسخگویی به مشتریان امکان خرید محصولات را برای آن ها فراهم کنند.

به خصوص در صورتی که گستره فعالیت های شما زیاد باشد و ظرفیت های بالقوه بیشتری برای جذب مشتری در فضای مجازی داشته باشید، طراحی یک سایت خواهد توانست بهره وری را برای واحد تولیدی شما افزایش داده و امکان بهبود کیفیت ارائه خدمات به شهروندان را فراهم کند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت صنعتی

زمینه سازی برای صادرات

در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی هستند که با توجه به ظرفیت هایی که دارند می توانند با صادرات محصولات خود امکان کسب درآمد ارزی را داشته باشند. این درآمد برای برخی از واحدها می تواند چند ده هزار دلار باشد. اما در برخی از موارد می تواند بیش از صد هزار دلار و حتی میلیون دلاری باشد.

 "یکی از مهم ترین قدم هایی که باعث افزایش اعتبار واحدهای تولید کننده انواع کالاهای واسطه ای یا مصرفی می شود افزایش حضور در فضای مجازی با راه اندازی یک وبسایت می باشد."

برای همین در صورتی که به دنبال صادرات محصولات خود به خارج از کشور به بازارهای منطقه ای و بین المللی هستید توصیه می شود که حتما به طراحی سایت و افزایش اعتبار خود بیشتر توجه کنید و حتی علاوه بر زبان فارسی اقدام به طراحی وبسایت به زبان انگلیسی یا عربی نیز بنمایید.

سئوی سایت تولیدی

آیا می دانید اهمیت سئوی سایت تولیدی چیست؟

به طور حتم برای بازاریابی یا برندسازی لازم است که شما در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید. برای همین است که استفاده از ابزار سئو به عنوان یک نیازمندی بسیار مهم (برای کسب جایگاه برتر در فضای مجازی توسط سایت هایی که برای واحدهای تولیدی راه اندازی می شوند) باید مورد توجه قرار گیرد.

اما چگونه می توان به این مزایا به طو حداکثری دست یافت و با بهینه سازی سایت موفق به کسب جایگاه های برتر در موتورهای جستجوی مانند گوگل شد؟

سئو یا بهینه سازی مجموعه ای از تلاش ها می باشد که از مرحله اول طراحی سایت تولیدی (تا زمان توسعه و گسترش صفحات و امکانات آن) باید در نظر گرفته شوند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر کارشناسان شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت امکان پاسخگویی به سوالات شما در زمینه نحوه سئو و طراحی وبسایت را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *