طراحی سایت مشاغل

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه

آیا به دنبال طراحی سایت مدرسه به همراه کلیه امکانات مورد نیاز مانند پنل مدیریت آنلاین برای ارتقای کیفیت خدمات آموزشی هستید؟

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

دو شنبه, 28 آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱8:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
طراحی سایت مدرسه
[toc]

امروزه بسیاری از آموزشگاه ها و مدارس هستند که با توجه به نیاز روز فزون برای ارائه خدمات آنلاین نیاز به راه اندازی یک سایت جامع و منحصر به فرد برای ارائه خدمات آموزشی به شهروندان و دانش آموزان خود هستند.

به طور حتم با استفاده از خدمات طراحی سایت شما هم خواهید توانست از این خدمات به طور کامل بهره مند شده و امکان مدیریت وبسایت اختصاصی راه اندازی شده برای آموزشگاه یا مدرسه خود را داشته باشید.

به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران طراحی سایت مدرسه می تواند کمک بسیاری زیادی به مدیران در جهت ارتقای خدمات آموزشی بنماید. برای همین است که شرکت طراحی سایت نبض نت تلاش کرده است تا در صورت نیاز خدمات ویژه ای را در این راستا در اختیار شما قرار دهد.

می توانید در صورت نیاز به مشاوره برای راه اندازی یک وب سایت جدید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا راهنمایی های بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت فروش کتاب

طراحی سایت ریسپانسیو برای مدرسه

همان طور که می دانید دانش آموزان و یا افرادی که قصد وصل شدن به سایت مدرسه به صورت آنلاین را دارند ممکن است از انواع ابزار هوشمند مانند گوشی لمسی، لپ تاپ و یا کامپیوتر استفاده کنند.

بسیاری از دانش اموزان و یا والدین نیز ممکن است از تبلت برای اتصال به وب سایت مدرسه یا مراکز اموزشی استفاده کنند.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که وب سایت طراحی شده برای مراکز آموزشی و یا مدارس باید داشته باشد در ریسپانسیو بودن سایت است. این ویژگی به معنی باز شدن صفحات وبسایت با استفاده از کلیه دیوایس های هوشمند در بازه زمانی کوتاه می باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو به شما کمک خواهد کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از هر یک از این وسایل موفق به وارد شدن به وبسایت مدرسه شوید.

امکانات مورد نیاز برای طراحی سایت مدرسه

هر یک از مدارس یا وب سایت های آموزشی ممکن است امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار دهند. برای همین است که در مورد امکانات موجود در وب سایت ها و سامانه های راه اندازی شده برای مراکز آموزشی یا مدارس در تهران و شهرستان ها در سایر نقاط کشور باید به نوع خدمات ارائه شده و کاربری سایت توجه ویژه شود.

به یاد داشته باشید که برخی از سایت ها ممکن است حتی برای برگزاری آزمون آنلاین بپردازند و یا این که دارای بخشی برای ارتباط با دانش آموزان باشند.

مدیریت ارسال پیامک به دانش آموزان یا والدین و کارکنان مدرسه نیز یکی دیگر از امکاناتی است که ممکن است برخی از سایت ها به طور خودکار در اختیار مدیران مدرسه قرار دهند.

سایر امکانات و یا پیش بینی هایی که ممکن است در زمان طراحی سایت مدرسه به آن ها توجه شود عبارت هستند از:

امکان ثبت نام آنلاین

ممکن است بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی با طراحی سایت مدرسه تلاش کنند امکان ثبت نام آنلاین را برای دانش آموزان فراهم کنند.

امکان پرداخت آنلاین

فراهم نمودن امکان پرداخت آنلاین به خصوص برای مدارسی که ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان پس از پرداخت آنلاین صورت می گیرد در زمان طراحی سایت مدرسه با قرار دادن درگاه پرداخت امن باید در نظر گرفته شود.

مدیریت وبلاگ مدرسه

یکی از بخش هایی که هر سایتی دارد بخش مقالات یا وبلاگ آن است. امکانات موجود در وبلاگ را می توان در زمان طراحی سایت مدرسه یا پس از آن با افزودن مقالات متعدد به روز رسانی کرده و افزایش داد.

مدیریت فایل

ممکن است با توجه به فایل هایی که در سایت بارگذاری شده اند نیاز به مدیریت بخش فایل ها و منابع درسی یا جزوات درسی باشد. این هم یکی از امکاناتی است که در طراحی سایت مدرسه یا مراکز آموزشی باید به آن توجه شود.

مدیریت نمرات

پس از برگزاری آزمون ها به طور حتم بسیاری از مدارس نیاز دارند تا نمرات کسب شده توسط هر یک از افراد پس برگزاری آزمون را به صورت آنلاین به نمایش درآورند.

مدیریت دروس

مدیریت درس های ارائه شده در هر سال تحصیلی یا ترم آموزشی می تواند با استفاده از راه اندازی یک سایت برای مراکز آموزشی بسیار راحت تر انجام شود.

مدیریت امتحانات

علاوه بر موارد ذکر شده می توان با طراحی سایت مدرسه به مدیریت امتحانات نیز پرداخت. بسیاری از معلمان و کلاس ها نیز می توانند با استفاده از یک سیستم آنلاین بسیار بهتر به مدیریت امور بپردازند.

حضور و غیاب

با توجه به لزوم حضور و غیاب در مراکز اموزشی یکی دیگر از امکاناتی که یک سایت اختصاصی برای مراکز آموزشی می تواند در اختیار مدیران قرار دهد در مدیریت جامع حضور و غیاب می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت موزیک

نحوه دسترسی به سایت مدرسه

پس از طراحی سایت مدرسه نحوه دسترسی به آن بسیار مهم است و به طور حتم باید محدودیت هایی برای آن در نظر گرفته شود.

سایت هایی که برای مراکز آموزشی طراحی می شوند به طور معمول دارای چند سامانه می باشند که دسترسی به هر یک از آن ها برای گروه خاصی مجاز است.

برای همین در صورت نیاز به طراحی سایت مدرسه شاید آشنایی با این سامانه ها و نحوه مدیریت دسترسی به آن ها نقش کلیدی در مدیریت آن داشته باشد.

سامانه دانش آموزان و اولیا

دسترسی دانش آموزان یا اولیای آن ها به سایت مدرسه می تواند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور که در اختیار هر یک از آن ها قرار می گیرد صورت پذیرد.

در این بخش برای مثال والدین می توانند وضعیت حضور و غیاب فرزند خود را بر سر کلاس ها ببینند و از برنامه امتحانات او آگاه شوند. علاوه بر این، امکان ارتباط با معلمان و یا مدیران مدرسه با استفاده از این سامانه فراهم خواهد شد.

 دانش آموزان نیز خواهند توانست با ورود به سامانه موفق به مشاهده نمرات خود شوند یا به فایل ها و جزوات آموزشی در وب سایت مدرسه دسترسی داشته باشند.

سامانه معلمان

معلمان (مانند دانش اموزان و اولیا) با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور منحصر به فرد خود خواهند توانست پس از طراحی سایت مدرسه به آن دسترسی داشته باشند.

در این بخش برنامه هفتگی معلم قابل مشاهده است و علاوه بر این هر یک از معلمان می تواند جزوات آموزشی یا تکالیف دانش اموزان را در اختیار آن ها قرار دهد.

سخن آخر

امروزه نیاز به طراحی سایت مدرسه برای مراکز آموزشی یا مدارس در شهرهای بزرگی مانند تهران بیش از یک دهه گذشته شده است و برای ارتقای خدمات ارائه شده به شهروندان حتما لازم است از یک سایت اختصاصی که به معلمان و دانش اموزان اجازه دسترسی با نام کاربری و کلمه عبور را می دهد استفاده شود.

برای همین است که شرکت های متعددی هستند که علاوه بر ارائه خدمات طراحی سایت فروشگاهی، امکان طراحی سایت های آموزشی را فراهم کرده اند.

شرکت نبض نت یکی از شرکت های ارائه دهنده این خدمات است که در صورت نیاز به طراحی سایت مدرسه امکان مشاوره و راهنمایی به متقاضیان را خواهد داشت. برای همین است که شما هم می توانید در صورت نیاز به طراحی سایت وردپرس یا سایت های دارای کاربری خدماتی و آموزشی از خدمات این شرکت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *