طراحی سایت مشاغل

طراحی سایت نظرسنجی

طراحی سایت نظرسنجی

هرآنچه از یک سایت نظرسنجی میخواهید

طراحی سایت نظرسنجی برای ارگان های بزرگ که نیاز دارند از کاربران خود دیتا دریافت کنند بسیار رایج است.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

شنبه, 15 بهمن۱۴۰۱ ساعت ۱5:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
طراحی سایت نظرسنجی

آیا با نحوه طراحی سایت نظرسنجی و چگونگی استفاده از آن برای ثبت نظرات دیگران آشنا هستید؟ استفاده از سایت های نظرسنجی در مقیاس های کوچک و گسترده می تواند امکان آگاهی از نظران دیگران را فراهم کند. برای همین است که اخیرا طراحی این سایت ها مورد توجه افراد مختلف و شرکت ها یا موسسات معتبر داخلی قرار گرفته است.

در یک سایت نظرسنجی با توجه به حجم ترافیک ورودی یا تعداد افرادی که باید در فرایند مربوطه مشارکت داشته باشند، نیاز به در نظر گرفتن تمهیدات مختلفی خواهد بود.

به طور حتم در صورتی که مخاطبین شما قشر گسترده ای از افراد جامعه باشند، ورودی بسیار بیشتری به سایت نظرسنجی خواهید داشت. این در حالی است که برای موسسات یا شرکت هایی که به دنبال نظرسنجی از کارمندان و پرسنل خود هستند، تعداد افراد مشارکت کننده در این فرایندها محدود خواهد بود.

یک شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت با در نظر گرفتن این نکات می تواند امکان راه اندازی یک سایت برای مدیریت این گونه فرایندها را فراهم کند. شرکت نبض نت نیز به عنوان یکی از شرکت های فعال در طراحی سایت های قرعه کشی و نظرسنجی با در نظر گرفتن نیاز کارفرما امکان راه اندازی یک سایت برای استفاده به این منظور را خواهد داشت.

اهمیت طراحی سایت نظرسنجی

امروزه توجه به نظر کاربران و مخاطبان در فضای مجازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال آگاهی از نظرات آن اقشار بنا به دلایل مختلف هستند. حتی در سطح ملی و بین المللی نیز نظرات افراد در ارتباط با فرایندها و پروسه های مختلف یا مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت مجتمع مسکونی

برای همین است که در بسیاری از کشورهای اروپایی یا کشورهای توسعه یافته از سایت های نظرسنجی برای ثبت نظرات دیگران و بررسی آن ها استفاده می شود.

در ایران نیز توجه به نظرات اقشار مختلف جامعه بنا به دلایل مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با این وجود، شاید توجه کمتری به اهمیت نظرسنجی یا راه اندازی سایت برای ثبت نظرات اقشار خاص در جامعه (مانند مشتریان یک برند) شده است.

این در حالی است که ثبت نظرات دیگران با یک نظر سنجی ساده و برآورد میزان رضایت آن ها از خدماتی که در اختیار این افراد قرار داده اید می تواند به شما کمک کند تا برنامه ریزی های درست و واقع بینانه ای را برای دست یافتن به اهداف خود در بلند مدت داشته باشید.

نمونه کار طراحی سایت نظرسنجی

نمونه کار طراحی سایت نظرسنجی

نحوه طراحی سایت نظرسنجی

با توجه به اهمیتی که ممکن است ثبت نظرات دیگران به صورت خودکار در یک سامانه آنلاین داشته باشد، به طور حتم آگاهی از نحوه طراحی سایت نظرسنجی برای شما مهم خواهد بود.

در این صورت، باید اشاره شود که با در نظر گرفتن ترافیک ورودی به سایت، یا تعداد افرادی که قصد نظرسنجی از آن ها در یک بازه زمانی خاص را دارید، می توان موفق به طراحی یک سایت با ابزار مختلف شد.

 یکی از ساده ترین نرم افزارهایی که با استفاده از امکانات موجود در آن امکان طراحی سایت نظرسنجی وجود دارد، وردپرس است.

وردپرس یکی از جامع ترین پلتفرم هایی است که در کوتاه ترین بازه زمانی امکان دست یافتن به اهداف شما را به عنوان مدیر یک شرکت یا سازمان فراهم خواهد کرد.

البته باید به این نکته اشاره شود که از وردپرس برای طراحی سایت فروشگاهی نیز استفاده می شود. اما در این حالت قالب سایت و امکاناتی که در آن استفاده می شود بسیار متفاوت خواهد بود. در واقع مکانیزم طراحی سایت نظرسنجی می تواند بسیار ساده تر و کم هزینه تر از یک سایت فروشگاهی باشد. زیرا در این سایت صرفا قصد ثبت نظرات دیگران و آمارگیری از آن ها را دارید.

با این وجود، لازم است در زمان طراحی سایت نظرسنجی به چند نکته مهم توجه شود:

1.     سرعت سایت

اگر قصد دارید در یک سایت به طور همزمان نظرات چند کاربر را ثبت کنید (به خصوص در نظرسنجی های گسترده که هزاران نفر در آن شرکت می کنند)، لازم است پهنای باند لازم برای دسترسی به سایت فراهم شود.

برای همین یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در این مواقع از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود سرعت سایت و امکان دسترسی کاربران به آن است.

2.     ریسپانسیو بودن سایت

طراحی سایت ریسپانسیو یکی دیگر از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. امروزه کاربران با استفاده از انواع دیوایس هوشمند به وبسایت ها دسترسی پیدا می کنند. برای مثال می توان به ابزار هوشمند زیر اشاره کرد:

  • کامپیوتر شخصی
  • لپ تاپ
  • گوشی تلفن همراه
  • تبلت

در بین گزینه هایی که در بالا لیست شده اند، گوشی های تلفن همراه از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار هستند. شاید بپرسید چرا؟

زیرا کاربران به طور فزاینده ای از موبایل برای دسترسی به اینترنت و مشاهده سایت های مختلف استفاده می کنند.

این در حالی است که اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد، ممکن است در اسکرین یا صفحه نمایش گوشی موبایل به طور کامل نمایش داده نشود.

برای همین ویژگی مهم دیگر یک سایت، که باید در زمان طراحی سایت نظرسنجی و پس از آن مورد توجه قرار گیرد، ریسپانسیو بودن آن است که امکان مشارکت افراد در فرایند نظرسنجی را فراهم خواهد کرد.

آیا طراحی سایت نظرسنجی نیاز به سئو دارد؟

سئو یا بهینه سازی سایت با توجه به میزان رقابت بین صاحبان کسب و کارها یا با در نظر گرفتن اهمیت قرار گرفتن در رتبه برتر گوگل انجام می شود.

به همین دلیل، در ارتباط با ارائه خدمات سئو باید دید که نظر کارفرما چیست و تا چه اندازه سئو و بهینه سازی به منظور قرار گرفتن در رتبه های برتر (یا حداقل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل) مهم است.

هزینه طراحی سایت نظرسنجی چقدر است؟

هزینه ای که باید برای طراحی سایت وردپرس پرداخت شود به طور معمول کمتر از هزینه های لازم برای کدنویسی و توسعه سایت با زبان های برنامه نویسی است.

برای همین با در نظر گرفتن این نکته که در اکثر موارد می توان طراحی سایت نظرسنجی را با وردپرس انجام داد، به طور معمول هزینه لازم برای راه اندازی یک سایت چندان زیاد نخواهد بود.

البته همان طور که اشاره شد فاکتورهای متعددی در هزینه های لازم برای فراهم نمودن یک زیرساخت مناسب برای نظرسنجی افراد موثر هستند.

برای مثال ترافیک ورودی به سایت یا پهنای باند اختصاص داده شده به آن می تواند در هزینه لازم برای راه اندازی یک وبسایت موثر باشد.

حتی ممکن است در مواردی نیاز به کدنویسی برای راه اندازی و طراحی سایت نظرسنجی باشد، در این موارد ممکن است هزینه ها افزایش قابل توجهی داشته باشند.

در نظر گرفتن نکات سئو (که با توجه به نظر کارفرم انجام می شود) نیز پس از طراحی یک سایت می تواند بخشی از هزینه ها را به خود اختصاص دهد.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت قرعه کشی

مشاوره برای طراحی سایت نظرسنجی

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت

با توجه به مطالبی که در بخش قبل به آن اشاره شد، نباید اهمیت مشاوره برای طراحی سایت نظرسنجی را نادیده گرفت.

خوشبختانه شرکت های متعددی هستند که امکان ارائه مشاوره در این زمینه به شهروندان و مدیران شرکت ها و موسسات مختلف در تهران را دارند.

شرکت نبض نت نیز در صورت نیاز افراد می تواند اطلاعات جامع تری در مورد مراحل طراحی سایت نظرسنجی و هزینه لازم برای آن در اختیار آن ها قرار دهد.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *