Company news

افزایش فروش سایت با استفاده از ۴ روش خلاقانه

افزایش فروش سایت با استفاده از ۴ روش خلاقانه

یکی از کلید‌های موفقیت کسب و کار‌های اینترنتی افزایش فروش است. اما افزایش فروش سایت چگونه میسر می‌شود؟ آیا روش خلاقانه برای فروش بیشتر وجود دارد؟

pouria sadeghlou

نویسنده: تیم تبلیغات

یکشنبه, 5 شهریور ۱۴۰2 ساعت 00:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
افزایش فروش سایت با استفاده از ۴ روش خلاقانه

یکی از کلید‌های موفقیت کسب و کار‌های اینترنتی افزایش فروش است. اما افزایش فروش سایت چگونه میسر می‌شود؟ آیا روش خلاقانه برای فروش بیشتر وجود دارد؟

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، احتمال زیادی وجود دارد که بخواهید فروش آنلاین خود را افزایش دهید. فروش بیشتر به معنای پول نقد بیشتر در جیب شماست! چه کسب و کار آنلاین شما بزرگ باشد و یا کوچک، ما تقریباً مطمئن هستیم که هدف اصلی شما افزایش فروش آنلاین و بالا رفتن درآمد خود است تا بتوانید مسیر موفقیت خود را ترسیم کنید.

اما در دنیای تجارت الکترونیک، راه‌های افزایش فروش آنلاین می‌تواند یک جانور پیچیده باشد، زیرا امروزه، تاکتیک‌های مختلف فروش و بازاریابی آنلاین زیادی مانند، سئو سایت حرفه‌ای برای آزمایش وجود دارد. بنابراین، لازم دانستیم تا مقاله‌ای را من‌باب افزایش فروش سایت خدمت شما ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

اهمیت افزایش فروش از دیدگاه روانشناسی

روانشناسی انسان نقش مهمی در تاثیرگذاری بر تصمیمات خریدار دارد، و درک خوب این موضوع می‌تواند مزیت قابل توجهی در فروش به شما بدهد. برای افزایش موفقیت در فروش، تنها شناخت مشتری شما کافی نیست، بلکه باید درک کنید که انگیزه آنها برای تصمیم گیری خرید چه چیزی است.

هنگامی که تماس‌های فروش برقرار می‌کنید یا محصول یا خدمات خود را به مشتریان ارائه می‌کنید، یک عامل مهم برای دستیابی به فروش بیشتر، درک نیاز‌های کاربران و چگونگی برطرف کردن آنها می‌باشد.

در یک تعریف ساده می‌توان گفت، مفهوم روانشناسی فروش به معنای درک نیازهای عاطفی مشتریان و قرار دادن خود به جای مشتری است، تا ارزش محصول را برای آنها افزایش دهد و موفقیت در فروش را افزایش دهد. این به این دلیل است که در بیشتر موارد، مردم عموماً بر اساس احساسات و منطق خرید می‌کنند.

در حالی که خواندن ذهن افراد برای تشویق فروش غیرممکن است، نمایندگان فروش می‌توانند از روانشناسی فروش برای افزایش موفقیت در فروش استفاده کنند.

۴ روش خلاقانه برای افزایش فروش سایت

در بخش زیر، ما 4 روش خلاقانه برای افزایش فروش آنلاین و افزایش ترافیک وب سایت را بیان کرده ایم. هر روشی برای هر کسب و کاری مناسب و منطقی نیست، زیرا برخی از کسب و کار‌ها بیشتر به سمت رسانه‌های اجتماعی طراحی شده اند، در حالی که فروش برخی دیگر از طریق رسانه‌های اجتماعی تقریبا غیرممکن است و بهینه‌سازی موتور جستجو بسیار موثرتر است.

1- ارزش پیشنهادی خود را ارزیابی کنید

هر کسب و کاری باید بتواند به سرعت و به وضوح ارزش محصول یا خدمات خود را برای مشتریان بالقوه توضیح دهد. اگر نه، چه دلیلی دارند که شما را در رقابت انتخاب کنند؟

به طور کلی، برای افزایش فروش آنلاین، باید به عقب برگردید، و به محصول یا خدمات خود نگاه کنید و این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا محصولات و یا خدمات سایت نیاز‌های مشتریان را برطرف می‌کند؟

  • آیا مزایای لازم و قابل اندازه گیری برای کاربران و مشتریان در نظر گرفته شده است؟

  • آیا سایت نکته و ویژگی منحصر به فردی دارد، که از رقبا متمایز شود؟ در صورت وجود وجه تمایز چه چیزی است؟

پاسخ‌هایی که ایجاد می‌کنید به شما دید بسیار واضح‌تری از ارزش پیشنهادی شما می‌دهد، به همین دلیل مشتریان باید محصول یا خدمات شما را انتخاب کنند، و به عنوان مشتریان وفا‌دار در کنار برند شما باشند.

اغلب اوقات، اگر فروش راکد است، به این دلیل است که شما این پیام‌ها را به‌طور واضح در میان پلتفرم‌ها (مانند حساب‌های وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی خود) یا مواد بازاریابی (مانند تبلیغات یا حتی بروشورهای فیزیکی) ارسال نکرده‌اید. در‌واقع هنگامی که وب‌سایت، تبلیغات فروش خود را به گونه‌ای تغییر دهد که مستقیماً به نحوه سود مشتری اشاره کند، مطمئناً در کمترین زمان، فروش آنلاین خود را افزایش خواهید داد.

2 -فرآیند پرداخت خود را بهینه کنید

جمع‌آوری تمام اطلاعات پرداخت و حمل و نقل از مشتریان یک امر مهم در وب‌سایت‌های آنلاین می‌باشد. اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، توجه به زمان فرآیند پرداخت توسط کاربر می‌باشد.

طبق مطالعه‌ای نشان می‌دهد، 27 درصد از مشتریانی که در حین تسویه‌حساب سبد خرید خود را رها کرده‌اند، به دلیل طولانی بودن یا پیچیده بودن فرآیند پرداخت بوده است. به عبارتی، یک فرآیند پرداخت ساده و سازگار نقش مهمی در کمک به افزایش فروش آنلاین خواهد داشت.

به فرآیند تسویه حساب و صفحات پرداخت خود نگاهی بیندازید، آیا مشتریان باید چندین صفحه از اطلاعات را مرور کنند تا بتوانند میزان بدهی خود را ببینند و خرید خود را انجام دهند؟ آیا سعی می کنید آنها را وادار کنید تا قبل از خرید حساب کاربری ایجاد کنند؟

اگر چنین است، این الزامات و مراحل غیر ضروری را حذف کنید. تمام فرم های مورد نیاز را در یک یا دو صفحه قرار دهید و کل سفارش آنها را در طول فرآیند قابل مشاهده نگه دارید تا بتوانند به سرعت و با اطمینان خرید خود را پیش ببرند. همچنین می‌توانید پیشنهاد دهید که اطلاعات آنها را برای تجربه‌ی خرید بعدی ذخیره کنید.

3- بررسی ها، توصیفات و نظرات کاربران

در اینترنت، اندازه‌گیری کیفیت واقعی یک محصول یا خدمات کار دشواری است، زیرا واقعاً نمی‌توانید آن را در عمل ببینید. به همین دلیل، اکثر مشتریان به شدت به بررسی ها، توصیفات و مطالعات موردی سایر افراد واقعی برای کمک به تصمیم‌گیری خود متکی هستند. نظرات مورد علاقه یا با بالاترین رتبه خود را در صفحه اصلی خود قرار دهید و صفحه ای را در وب‌سایت خود برای نمایش سایر توصیفات و مطالعات موردی از مشتریان خوشحال و رضایتمند در نظر بگیرید.

اگر قبلاً توصیفات یا نظراتی در سایت خود دارید اما می خواهید عملکرد بهتری از آنها بدست آورید، عکس اضافه کنید. در دنیایی که گاهی نظرات برای افزایش فروش یا رتبه‌بندی جعلی می‌شوند، داشتن چهره‌ای برای بررسی می‌تواند اثبات اجتماعی بیشتری به آن بدهد.

4- سیگنال های اعتماد را روشن کنید

در حالی که بررسی‌ها، توصیفات و نظرات کاربران روشی عالی برای افزایش اعتماد هستند. اما اگر مشتریان احساس امنیت نداشته باشند تا اطلاعات پرداخت خود را به شما ارائه دهند، ممکن است همچنان از خرید خودداری کنند. اینترنت دنیای خطرناکی است که در آن ربوده شدن اطلاعات کارت و هویت بسیار آسان است. جای تعجب نیست که مردم از وب‌سایت‌های نا‌آشنا، چشم پوشی کنند. تحقیقات نشان می‌دهد، که 61 درصد کاربران از خرید کردن در وب‌سایت‌هایی که هیچ‌گونه نماد اعتمادی ندارند، اجتناب می‌کنند.

شما به راحتی می‌توانید با اضافه کردن مهرهای اعتماد به سایت خود، ​​این ترس ها را کاهش دهید. همراه با این مهر و موم‌ها، بهتر است توضیح مختصری در مورد اینکه چگونه هر اقدام امنیتی به محافظت از اطلاعات مشتری کمک می‌کند، بپردازید. اگر می‌خواهید امنیت را یک قدم فراتر ببرید، می‌توانید توسط یک فروشنده شخص ثالث نیز کاملاً تأیید شوید. در نتیجه، اجرای این موارد به افزایش فروش محصول یا خدمات شما کمک زیادی می کند.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد یکی از عوامل مهم و موثر در پیشرفت و رونق هر کسب و کاری افزایش فروش است. هم اکنون به دلیل رونق کسب و کار‌های اینترنی، روش‌ها و ایده‌های گوناگونی برای افزایش فروش سایت وجود دارد.

اما یکی از روش‌های قدرتمند استفاده از روانشناسی فروش می‌باشد. با استفاده از این روش می‌توانید درک عمیقی از انگیزه و نیاز‌های کاربران جمع‌آوری کنید، که در نتیجه به فروش بیشتر منجر خواهد شد.

اما در کنار روانشناسی فروش می‌توانید از سایر روش‌های خلاقانه فروش سایت مانند، بهبود فرآیند پرداخت، ارزیابی ارزش پیشنهادی، نظرات کاربران، درج نماد اعتماد در سایت و برخی موارد دیگر کمک بگیرید.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *