آموزشی

بهترین پروژه های HTML و CSS مقدماتی

بهترین پروژه های HTML و CSS مقدماتی

لیستی از کارهایی که می توان با HTML و CSS انجام داد

اگر در کدنویسی مبتدی هستید و تازه شروع به یادگیری HTML و CSS کرده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه پروژه های تمرینی می توانید برای ساختن نمونه کارهای خود انجام دهید.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

سه شنبه, 2 خرداد۱۴۰2 ساعت 15:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
بهترین پروژه های HTML و CSS مقدماتی

 حتی ممکن است بپرسید که آیا واقعاً فقط با این دو زبان می توانید کاری انجام دهید یا خیر! خبر خوب این است که انواع مختلفی از پروژه ها وجود دارد که مبتدیان می توانند از آنها برای تمرین کدنویسی، ایجاد مهارت، مطالعه و حتی شروع به کسب درآمد استفاده کنند.

در این مقاله به این خواهیم پرداخت که چگونه می‌توانید از HTML و CSS برای ساختن پروژه‌ها و کشف دنیای وب استفاده کنید، حتی اگر تازه سفر خود را به فضای طراحی سایت آغاز کرده‌اید.

چه چیزی می توانم با HTML و CSS بسازم؟

HTML (زبان نشانه گذاری HyperText) و CSS (Cascading Style Sheets) پایه و اساس وب سایت ها هستند زیرا ساختار و استایلی را برای یک صفحه وب ارائه می دهند. با HTML، می‌توانید عناصر غیر تعاملی مانند متن و تصاویر را اضافه کنید و عناصر تعاملی مانند پیوندها، دکمه‌ها و ویدیوها را در آن بگنجانید.

CSS شما را قادر می سازد به یک صفحه وب استایل دهید و وب سایت ها را واکنش گرا کنید. این امر با کمی جستجو در CSS3 معرفی شده اند امکان پذیر است.

(HTML در پنجمین ورژن خود است، بنابراین می بینید که به عنوان HTML5 نامیده می شود، در حالی که CSS در سومین ورژن است.)

از آنجایی که درخواست های رسانه اضافه شده است، می توان عرض و ارتفاع دستگاه فعلی و همچنین جهت (منظره یا عمودی) را بررسی کرد. این بدان معناست که شما می توانید یک سایت را با استفاده از این دو زبان ریسپانسیو کنید.

همچنین می توان با تغییر تدریجی ویژگی های یک عنصر، انیمیشن ها را با استفاده از CSS ایجاد کرد. و حتی می توانید جلوه های پیمایشی پر زرق و برق (معروف به "پارالاکس (در یک برگه جدید باز می شود)" ایجاد کنید.

در حالی که کار بر روی پروژه های تمرینی HTML و CSS می تواند به شما در ساخت وب سایت های زیبا کمک کند، برای سایت های پیچیده تر، به احتمال زیاد می خواهید از جاوا اسکریپت استفاده کنید. با جاوا اسکریپت، می‌توانید داده‌ها را از یک پایگاه داده واکشی کنید، وضعیت‌های مختلف یک برنامه را مدیریت کنید و به راحتی عناصر تعاملی مانند یک نوار لغزنده را اضافه کنید.

با این حال، هنوز کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. بیایید به چند ایده پروژه عالی برای امتحان نگاهی بیندازیم.

7 مورد از  بهترین پروژه HTML CSS برای مبتدیان

اگر می‌خواهید مهارت‌های HTML و CSS را بیاموزید و شروع به کسب درآمد کنید، در اینجا چند پروژه تمرینی عالی وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می‌کند.

1. یک نمونه کار یا وب سایت شخصی ساده بسازید

یک وب سایت ساده برای نمایش پروژه های شما به کارفرمایان بالقوه و تمرین نوشتن نشانه گذاری و ایجاد شیوه نامه مفید است. یک سازنده وب سایت مانند WordPress یا Squarespace می تواند به شما در شروع کار کمک کند - حتی می توانید CSS سفارشی را برای شخصی سازی آن و به چالش کشیدن توانایی های خود اضافه کنید.
اگر می‌خواهید روی نشانه‌گذاری و استایل تمرکز کنید، می‌توانید طراحی را ساده نگه دارید.

2. رزومه خود را تعاملی کنید

این برای برند خودتان نیز هست – ساختن یک رزومه تعاملی از ابتدا یکی از راه‌های نشان دادن دانش پایه‌ای خود است و در عین حال رزومه خود را جذاب می‌کند.

3. یک خبرنامه ایمیلی ایجاد کنید

فرصت های شغلی متمرکز بر ساخت ایمیل وجود دارد که نیاز به دانش HTML و CSS دارد. می توانید از یک سرویس خبرنامه ایمیل مانند MailChimp استفاده کنید و طرح ها را سفارشی کنید.

در اینجا چند ایده در مورد اینکه چه ایمیل هایی برای تمرین ایجاد کنیم وجود دارد:

 • یک خبرنامه ایمیلی بسازید تا سفر خود به فناوری را با درس هایی که آموخته اید و پروژه هایی که ساخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.
 • یک خبرنامه ایمیلی از رویدادهای آینده در منطقه یا نقاط محلی مورد علاقه خود راه اندازی کنید

در اینجا چند نقش و مشاغل آزاد مرتبط با ایمیل وجود دارد که باید جستجو کنید:

 • طراح ایمیل
 • توسعه دهنده ایمیل
 • توسعه دهنده HTML

4. یک وب سایت استاتیک واکنش گرا بسازید

مردم از دستگاه‌های مختلف از وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنند، به این معنی که محتوا را در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش می‌بینند. یک وب سایت واکنش گرا دارای محتوایی است که بر اساس اندازه صفحه با استفاده از پرس و جوهای رسانه ای CSS و HTML قالب بندی شده است. مهم است که بدانید چگونه این کار را انجام دهید، بنابراین آن وب سایت شخصی یا صفحه اصلی، نمونه کارها، یا سایت ساختگی را انتخاب کنید و آن را در تمام اندازه های مختلف ویوپورت کار کنید.

در اینجا برخی از ایده ها در مورد اینکه چه وب سایت هایی را برای تمرین ایجاد کنید آورده شده است:

 • یک صفحه وب برای یک رستوران
 • یک صفحه بیوگرافی در مورد نویسنده مورد علاقه شما
 • یک صفحه فرود بازاریابی ساده برای کسب و کار دوستان یا اعضای خانواده یا نمایش کارهای شخصی او
  در اینجا ایده هایی در مورد فرصت های فریلنسری برای ایجاد یک وب سایت واکنش گرا استاتیک وجود دارد:
 • پروژه ای را پیدا کنید که در آن یک سایت وردپرس را سفارشی کنید
 • خدمات خود را به رستورانی ارائه دهید که به دنبال حضور آنلاین با یک وب سایت ثابت و صفحات منو است

5. یک فرم بسازید

دانستن نحوه کنار هم قرار دادن کنترل های تعاملی برای ساخت یک فرم در توسعه وب بسیار مفید است. شما از دکمه‌ها، ورودی‌ها، فرم‌ها و عناصر HTML استفاده می‌کنید تا اجازه ورود کاربر را بدهید. همچنین این فرصتی است برای نشان دادن مهارت‌های UX و UI خود با در دسترس قرار دادن فرم، تصمیم‌گیری در مورد متن راهنمای مکان‌نما، و ایجاد برچسب برای فیلدهای فرم.

6. یک انیمیشن بسازید

یک انیمیشن؟ فقط با HTML و CSS؟ بله، ممکن است! شما می توانید دانش CSS خود را با ایجاد اشکال و انیمیشن ها برای تجزیه داده ها یا ایجاد احساس تعامل بیشتر وب سایت خود در معرض آزمایش قرار دهید. به عنوان مثال، زمانی که کاربر روی یک عنصر قرار می گیرد، می توانید از انیمیشن استفاده کنید.

7. در یک پروژه برنامه نویسی مشارکت کنید

حتی با استفاده از این دو زبان، می‌توانید در یک پروژه متن باز مشارکت کنید، که راهی عالی برای به دست آوردن تجربه دنیای واقعی و در عین حال تقویت مهارت‌هایتان است.

می‌توانید پروژه‌هایی را برای مشارکت در سایت‌های میزبانی مانند GitHub پیدا کنید.

آیا می توانم فقط با HTML و CSS کسب درآمد کنم؟

بیایید به سوال بعدی که ممکن است در ذهن شما باشد نگاه کنیم - آیا واقعاً می توان فقط با این دو مهارت اساسی شروع به کسب درآمد کرد؟ آیا این دانش واقعاً در یک صحنه فناوری که به نظر می رسد همه می دانند چگونه از آنها استفاده کنند ارزشمند است؟

بله! ممکن است لیست گسترده ای از عناوین شغلی پیدا نکنید، اما می توانید کاری را پیدا کنید که با سطح مهارت شما مطابقت داشته باشد. در واقع، این مهارت‌ها، همراه با مهارت‌های دیگر شما مانند طراحی یا بازاریابی، می‌توانند راه ورود به حرفه‌ی شما در دنیای فناوری باشند، به خصوص با چند پروژه تمرینی که در حال حاضر در دست شماست، و می‌توانید زبان‌های بیشتری را یاد بگیرید.

ایمیل های کاری

افراد و سازمان ها از خبرنامه ها و کمپین های ایمیلی برای برقراری ارتباط با خوانندگان و/یا کاربران خود استفاده می کنند. این ایمیل ها را می توان به گونه ای قالب بندی کرد که مطابق با یک برند بزرگتر باشد. آنها همچنین معمولاً باید پاسخگو باشند، به این معنی که محتوا در همه دستگاه‌ها کار می‌کند و به خوبی قالب‌بندی می‌شود، از جمله: تلفن‌های همراه، رایانه‌های رومیزی، و تبلت‌ها در هر اندازه.

با دانش خود، ممکن است واجد شرایط درخواست برای مشاغل توسعه دهنده ایمیل HTML یا متخصص بازاریابی ایمیل باشید. یک چشم خوب برای طراحی وب نیز برای این نقش ها مفید است.

پشتیبانی و ریدیزاین سایت

تیم‌ها همچنین به افرادی نیاز دارند که HTML و CSS را بشناسند تا وب‌سایت‌ها را به‌روز نگه دارند و به راحتی کار کنند. اگر این دو زبان را می‌دانید، فرصت‌هایی برای ایجاد محتوا برای وب، کمک به مدیریت پروژه‌های وب و ارائه پشتیبانی برای عملکرد روان وب‌سایت وجود دارد.

در اینجا لیستی از عناوین شغلی مرتبط با وب سایت است که دانش این دو زبان (و تجربه با پروژه های تمرینی بالا) مفید است:

 • کارشناس پشتیبانی و محتوای وب سایت
 • مدیر پروژه وب سایت
 • مدیر وب سایت
 • توسعه دهنده وردپرس
 • ویرایشگر وب سایت

دانستن این دو زبان به شما فرصت‌هایی می‌دهد تا در مورد فضای فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید و مجموعه مهارت‌های خود را در کار، از جمله دسترسی به مشاغل ابتدایی اولیه یا مشاغل توسعه‌دهنده وب جوان، افزایش دهید.

در این موقعیت ها، چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت. از شما انتظار می رود که زبان های برنامه نویسی (مثلاً جاوا اسکریپت) را یاد بگیرید و بتوانید سهم بیشتری در روند ایجاد و عملیات وب سایت و برنامه داشته باشید.

بعد چه مهارت هایی را باید یاد بگیرم؟

یادگیری بخشی جدایی ناپذیر از کار در فناوری است، خواه در حال گسترش یا عمیق شدن بیشتر در توانایی های فعلی شما باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، پس از عادت کردن به کار با HTML و CSS (و ساختن برخی پروژه ها!) مسیرهای مختلفی وجود دارد که می توانید طی کنید.

یکی از فریم‌ورک‌هایی که با نام منحصر به فرد وجود دارد Sass ممکن است راه خوبی برای ارتقای سطح CSS شما باشد. Sass یک زبان برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد خصوصیات را بنویسید و از قوانین CSS استفاده کنید و در عین حال به متغیرها و بلوک های قابل استفاده مجدد نیز اجازه دهید. این یک راه عالی برای استفاده از دانش فعلی شما و یادگیری برخی از مفاهیم اولیه برنامه نویسی، مانند استفاده از متغیرها است.

اگر از انتخاب رنگ‌ها، فونت‌ها و طرح‌بندی بصری صفحات وب در حین نوشتن نشانه‌گذاری و ایجاد برگه‌های سبک واقعاً لذت بردید، ممکن است بخواهید عمیق‌تر در طراحی رابط کاربری (UI) غوطه‌ور شوید.

به عنوان یک طراح رابط کاربری، شما قالب و سبک یک وب سایت، برنامه یا محصول را تعیین می کنید و همچنین بر نحوه عملکرد آن پروژه برای کاربر نهایی تأثیر می گذارید. یادگیری نحوه چیدمان یک صفحه وب در برنامه هایی مانند Adobe Photoshop و ساخت آیکون در Illustrator نقطه شروع خوبی در سفر طراحی شما است.

طراحی UI یا طراحی UX نیز ممکن است برای شما جالب باشد. تجربه کاربری بخشی از طراحی است که بر نحوه استفاده کاربر از یک محصول و احساس او در مورد آن تمرکز می کند. چندین نوع مختلف نقش (در یک تب جدید باز می شود) در فضای UX وجود دارد.

در حین یادگیری HTML و CSS، اگر متوجه شدید که از دیدن خطوط کد و نوشتن کد لذت می برید، یادگیری زبان برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت یا پایتون ممکن است قدم بعدی شما باشد. جاوا اسکریپت از نظر ابزاری پویا و گسترده است و افزودن آن به بخش های فنی خود، شما را به کاندیدای قوی تری برای نقش های توسعه بیشتر تبدیل می کند. اگر علاقه مند به ساخت اپلیکیشن های وب یا کنجکاو در مورد علم داده و یادگیری ماشین هستید، پایتون یک زبان عالی برای یادگیری است.

قطعاً راه های مختلفی برای دستیابی به توانایی های فنی وجود دارد. با داشتن HTML و CSS در راس یادگیری خود (و همچنین پروژه های تمرینی HTML و CSS در نمونه کارها)، شما به خوبی در راه حرفه ای در دنیای وب را پیش گرفته اید .

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *