آموزشی

6 ابزار برتر طراحی رابط کاربری اندروید در سال 2023

۶ ابزار برتر طراحی رابط کاربری اندروید در سال ۲۰۲۳

معرفی 6 ابزار برتر طراحی UI اندروید

طراحی سایت نظرسنجی برای ارگان های بزرگ که نیاز دارند از کاربران خود دیتا دریافت کنند بسیار رایج است.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

دوشنبه, 21 فروردین ۱۴۰2 ساعت ۱5:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
۶ ابزار برتر طراحی رابط کاربری اندروید در سال ۲۰۲۳

برای ایجاد یک طراحی رابط کاربری خوب اندروید، باید از بهترین ابزار استفاده کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که به صورت آنلاین برای درخواست در طول فرآیند پیدا می کنید، اما آنها به یک شکل کار نمی کنند. قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از آن، باید زمانی را به بررسی مزایا و معایب آنها اختصاص دهید تا انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

برای به دست آوردن ابزاری با بهترین و آسان‌ترین ویژگی‌ها که به شما کمک می‌کند کار را سریع انجام دهید، در اینجا 6 ابزار برتری که می‌توانید برای فرآیند طراحی UI در اندروید استفاده کنید، آورده شده است.

6 مورد از بهترین ابزارهای طراحی UI اندروید

اینها بهترین ابزار طراحی رابط کاربری اندروید هستند که ما به شما توصیه می کنیم. ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید از کدام یک می خواهید استفاده کنید.

1 - Wondershare Mockitt2 - Sketch3 - Invision App
4 - Marvel App5 - Figma6 - Zeplin

1. Wondershare Mockitt

Wondershare Mockitt بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری اندروید است که می توانید برای بهترین نتایج از آن استفاده کنید. این یک ابزار آنلاین است که استفاده از آن حتی برای کسانی که هرگز درگیر طراحی نبوده اند آسان است. این ابزار امکان نمونه سازی برای طیف گسترده ای از پلتفرم ها از جمله اندروید، رایانه شخصی، آیفون و بسیاری دیگر را فراهم می کند. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که دستگاه را مطابق نیاز خود شخصی سازی کنید.

Wondershare Mockitt

Wondershare Mockitt

ویژگی های کلیدی:

 • تعداد زیادی نماد و ویجت برای ایجاد و سفارشی کردن سریع رابط کاربری اندروید.
 • به همگام سازی با فایل های طرح و پیوند سریع صفحه ها کمک می کند.
 • می تواند طرح خود را با پیوند URL یا کد QR با افراد دیگر به اشتراک بگذارد.
 • دارای همکاری بلادرنگ، اجازه دادن به نظرات، انتخابگر رنگ، رنگ‌های فعلی صفحه، رنگ‌های جهانی و بسیاری موارد دیگر است که به شما کمک می‌کنند تا یک طراحی Android UX داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: UI یا UX؟! کدام را اول یاد بگیریم؟

2. Sketch

Sketch یک نرم افزار طراحی رابط کاربری اندروید با کاربری آسان است که فرآیند طراحی را کارآمدتر و ساده تر می کند. ویژگی های اصلی استفاده شده در ایلاستریتور و فتوشاپ را ساده می کند و به طور خاص برای طراحی UI/UX طراحی شده است.

در گذشته، هنگام طراحی اسکچ، برای استفاده از ویژگی هایی مانند جلوه های عکس و وکتور، باید بین تصویرگر و فتوشاپ تغییر می کرد. Sketch این مشکل را حذف کرده است، زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند که بیشتر بر روی طراحی UI/UX تمرکز کنید تا بهترین ها را از طراحی رابط کاربری اندروید دریافت کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • اجازه می دهد تا پلاگین ها را نصب کنید تا در زمان طراحی صرفه جویی کنید.
 • غنی از ویژگی‌های UI محور از جمله تنظیمات طرح‌بندی، سبک متن راهنمای شبکه، لایه و بسیاری موارد دیگر که فرآیند طراحی را آسان می‌کنند.
 • اجازه می دهد تا رابط کاربری شما را قاب بندی کنید و حتی برای بسیاری از دستگاه های دیگر طراحی کنید.

3. Invision App

Invision App یکی دیگر از اپلیکیشن های طراحی رابط کاربری اندروید برای طراحان است. این ابزار به جای توجه به مسائلی مانند طرح، این امکان را برای شما فراهم می کند که ماکت هایی برای طراحی خود ایجاد کنید. این بدان معنی است که نمونه اولیه ثابت را یک نمونه تعاملی تر می کند. می توانید از آن برای اضافه کردن ژست ها، انیمیشن ها، تعاملات، انتقال در میان موارد دیگر استفاده کنید.

همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که کار خود را از چندین ابزار دیگر از جمله اسکچ یا فتوشاپ آپلود کنید. عامل دیگری که آن را به ابزاری عالی برای طراحی رابط کاربری اندروید تبدیل می کند این است که امکان نمونه سازی سریع را فراهم می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند که به دیگران اطلاع دهید که چگونه طراحی شما با آن تعامل دارد.

Invision App

Invision App

ویژگی های کلیدی:

 • از ارتباط و همکاری بین مشتریان و هم تیمی ها پشتیبانی می کند.
 • دارای به‌روزرسانی‌های فوری، اشتراک‌گذاری زنده و بسیاری موارد دیگر است.
 • طراحی کامل Android UX که به سرعت به کاربران نهایی ارزش ارائه می دهد.

4. Marvel App

مارول ابزاری است که ساخت، قالب بندی و نمونه سازی اولیه را برای طراحان آسان می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا تعاملات را به کارهای رابط کاربری اضافه کنید. در مقایسه با سایر ابزارهای رابط کاربری اندرویدی مورد استفاده، استفاده از آن آسان است زیرا دارای رابط های خوب طراحی شده و بصری است.

ویژگی های کلیدی:

 • سازگار با adobe photoshop و طرح با افزونه های اضافه شده.
 • امکان همکاری بین اعضای تیم و سایر ذینفعان را فراهم می کند.
 • ایده ها را به راحتی و بدون تلاش زیاد روی نمونه اولیه به اشتراک بگذارید.
 • توانایی طراحی چندین نوع صفحه نمایش را دارد.
 • طرح خود را پیش‌نمایش کنید و ببینید کاربران نهایی چگونه آن را مشاهده خواهند کرد.

5. فیگما

Figma یک ابزار طراحی برتر است که اکثر طراحان نیز ترجیح می دهند در دوران مدرن از آن استفاده کنند. دارای چندین عملکرد و ویژگی است که فرآیند طراحی را آسان و سریع می کند. Figma امکان همکاری طراحان را فراهم می کند. این بدان معناست که همه کسانی که در طراحی رابط کاربری اندروید استودیو دخیل هستند می توانند نظر بدهند، ویرایش کنند و بازخورد ارائه کنند.

ویژگی همکاری در هر دو حالت نمونه سازی و طراحی موجود است. همه کسانی که درگیر هستند می توانند بفهمند که در هر زمان چه اتفاقی در طراحی روی می دهد.

ویژگی های کلیدی:

 • اجازه می دهد تا با نام گذاری و افزودن توضیحات، همه نسخه ها را کنترل کنید.
 • داشتن یک کتابخانه اجزای پروژه برای دسترسی و دانلود موثر تمام عناصر طراحی.
 • عملکرد همکاری قدرتمند برای کار با تیم ها.

6. Zeplin

Zeplin یکی دیگر از ابزارهای طراحی رابط کاربری اندروید است که ایجاد سریع طراحی را با همکاری واقعی آسان می کند. این ابزار همکاری آسان بین تیم طراحی و توسعه را آسان می کند. هدف آن گردآوری تیم ها و ذهنیت های مختلف است. با ویژگی های غنی آن، استفاده از آن در طول فرآیند طراحی آسان و کارآمد است.

فرآیند انتقال سریع و راحت‌تر انجام می‌شود. این ابزار همچنین دارای یک ویژگی مهم ابزار است که می‌توان به ترتیب، گروه‌بندی و برچسب‌گذاری طیف وسیعی از تابلوهای هنری مرتبط با یکدیگر اشاره کرد.

ویژگی های کلیدی:

 • با کمک کمتری از افزونه ها، طرح ها را از بسیاری از ابزارهای دیگر از جمله adobe photoshop، sketch، Figma، adobe XD صادر کنید.
 • منابع توسعه را فوراً تولید کنید و کارهای رابط کاربری را به مشخصات و دستورالعمل‌ها تبدیل کنید.
 • تولید قطعه کد را برای تیم توسعه آسان می کند.

کسب اطلاعات بیشتر: 100 نکته که یک طراح UX/UI باید بداند

طراحی رابط کاربری در اندروید چیست و نکاتی برای طراحی رابط کاربری خوب

طراحی UI در اندروید شامل ایجاد یک طراحی با پیش بینی کاری است که کاربران نهایی باید انجام دهند و اطمینان از اینکه طراحی UI دارای عناصری است که درک، دسترسی و استفاده آسان است. در اینجا نکاتی برای طراحی طرح بندی برنامه اندروید آورده شده است.

عناصر رابط کاربری مناسب را انتخاب کنید

کاربران نهایی طراحی رابط کاربری اندروید با عناصری که به روش خاصی کار می کنند آشنا می شوند. بنابراین، هنگام انتخاب و چیدمان باید سازگار و قابل پیش بینی باشید. با این کار از کارایی و رضایت لذت می برید.

اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری ساده است

یک رابط خوب تقریبا برای کاربران نامرئی است. بنابراین، همانطور که طراحی می کنید، مطمئن شوید که عناصر غیر ضروری را وارد نکنید. از یک زبان واضح در پیام رسانی و برچسب ها استفاده کنید.

سازگاری را بهبود بخشید و عناصر رابط کاربری مشترک را اعمال کنید
همانطور که طراحی رابط کاربری اندروید خود را ایجاد می کنید، سازگاری داشته باشید و از عناصر رابط کاربری مشترک استفاده کنید. استفاده از عناصر مشترک رابط کاربری باعث می شود کاربر نهایی شما احساس راحتی کند و کارها را سریع انجام دهد. برای بهبود کارایی، باید الگوها، طرح‌بندی و طراحی را در سراسر طراحی ایجاد کنید.

استفاده از بافت و رنگ به صورت استراتژیک

در طول فرآیند طراحی، با استفاده از نور، رنگ، بافت و بافت به نفع خود توجه کنید یا تمرکز را روی اقلام تغییر دهید.

استفاده از تایپوگرافی

از تایپوگرافی برای ایجاد وضوح و سلسله مراتب استفاده کنید. وقت بگذارید و فکر کنید که چگونه باید از تایپ فیس استفاده کنید. از ترتیب های مختلف متن، فونت و اندازه برای افزایش خوانایی، خوانایی و قابلیت اسکن استفاده کنید.

اجازه دهید خود سیستم ارتباط برقرار کند که چه اتفاقی می افتد

اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری Android شما تغییرات موقعیت مکانی در وضعیت، عملکرد یا خطاها را به اطلاع کاربرانتان می‌رساند. از چندین عنصر UI برای برقراری ارتباط در مورد وضعیت استفاده کنید تا به کاهش ناامیدی کاربر نهایی شما کمک کند.

همانطور که طراحی را انجام می دهید، باید به پیش فرض ها نیز فکر کنید و در صفحه آرایی خود بسیار هدفمند باشید.

نتیجه

در بالا 6 بهترین نرم افزار برای ایجاد یک طراحی رابط کاربری اندروید وجود دارد، می توانید به سادگی یکی از آنها را انتخاب کنید تا ایده رابط کاربری اندروید خود را محقق کنید. فراموش نکنید که Wondershare Mockitt را امتحان کنید.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *