Company news

انتخاب دستگاه حضور و غیاب برای شرکت طراحی سایت

مناسب‌ترین دستگاه ورود و خروج برای یک شرکت طراحی سایت چه نوع سیستمی است؟ انواع دستگاه ساعت زنی موجود در بازار تنوع بالایی دارند. هر یک از مدل‌های دستگاه ساعت زن، ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارا هستند.

pouria sadeghlou

نویسنده: تیم تبلیغات

شنبه, 18 مرداد۱۴۰2 ساعت 00:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
Biometric-Access-Control

 پیش از اقدام به خرید یک دستگاه حضورغیاب پرسنل هوشمند، باید بدانید از یک اتوماسیون ساعت زنی دقیقا چه انتظاراتی دارید. سپس می‌توانید مناسب‌ترین نوع حضوروغیاب کارکنان را برای شرکت خود خریداری کنید. فرقی نمی‌کند شرکت شما یک شرکت طراحی سایت است یا یک اداره دولتی؛ چراکه در هر صورت فاکتورهایی که به هنگام خرید اتوماسیون حضور و غیاب باید به آن‌ها توجه داشته باشید عبارتنداز:

 • تعداد پرسنل
 • نحوه ثبت ورود و خروج توسط دستگاه
 • ماهیت کار شرکت یا سازمان
 • چشم‌انداز آینده کاری شرکت (از نظر گسترش سازمان و بیشتر شدن تعداد پرسنل)
 • برند دستگاه حضور و غیاب
 • نرم افزار دستگاه ورود و خروج
 • قیمت حضورغیاب پرسنل
 • پشتیبانی دستگاه ثبت ساعت

از میان موارد فوق، تعداد پرسنل و روش شناسایی از سوی دستگاه جزو مهم‌ترین مواردی هستند که به هنگام انتخاب یک سیستم ورود و خروج باید به آن‌ها توجه داشته باشید. آیا می‌دانستید به‎‌جای دستگاه ثبت تردد، امکان استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب نیز وجود دارد؟ نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه یکی از محبوب‌ترین سامانه‌های ثبت ساعت است که در ادامه این مطلب بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

در انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

نمی‌توان به صورت مشخص گفت برای شما که یک شرکت طراحی سایت دارید دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره بهتر است یا یک دستگاه تشخیص اثرانگشت؛ چراکه انتخاب دستگاه حضور و غیاب باید مطابق با یک‌سری فاکتورها صورت بگیرد. سیستم های ثبت تردد دارای تنوع زیادی می باشند اما این موضوع که کدام نوع از دستگاه انجام حضور و غیاب دستگاه بهتری است بستگی به عوامل زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

تعداد پرسنل شرکت

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید دستگاه ثبت ورود و خروج باید به آن توجه داشته باشید، تعداد کارمندان شرکت شماست. توجه داشته باشید که هر دستگاه حضورغیابی ظرفیت مشخصی دارد. برای مثال در دستگاه ساعت زنی با اثر انگشت تعداد محدودی اثرانگشت می‌توانید در دستگاه تعریف کنید. تصور کنید شرکت طراحی سایت شما 50 کارمند دارد. اگر فرض را بر این بگیریم که می‌خواهید از هر پرسنل حداقل دو اثر انگشت در دستگاه تعریف کنید، باید سیستمی خریداری کنید که ظرفیت ثبت حداقل 100 اثرانگشت را داشته باشد.

پشتیبانی از نرم افزار حضور و غیاب

سامانه حضورغیاب از دیگر مهم‌ترین مواردی است که حین خرید سیستم ورود و خروج باید به آن توجه داشته باشید. نرم افزار حضور و غیاب انواع متفاوتی دارند. قبل از انتخاب اتوماسیون حضورغیاب مطمئن شوید در حال انتخاب دستگاهی هستید که از اپلیکیشن ثبت تردد پشتیبانی می‌کند. به این فکر می‌کنید که برنامه ساعت زنی دقیقا چه کاربردی دارد؟ پرسنل به دلایل مختلفی ممکن است از حسابداری شرکت درخواست فیش حقوقی داشته باشند. بنابراین داشتن فیش حقوقی یک نیاز برای مدیران است. در نرم افزار حضورغیاب کارمندان این امکان فراهم شده که فیش حقوقی محاسبه و دریافت شود و این تنها یکی از کاربردهای نرم افزار ساعت زن است.

چشم‌انداز آینده کاری شرکت

در نظر گرفتن آینده شرکت طراحی سایت، از دیگر موارد مهمی است که حین خرید دستگاه عبور و مرور باید به آن توجه داشته باشید. آیا قرار است در آینده مجموعه خود را گسترش داده و تعداد بیشتری پرسنل استخدام کنید؟ پس بهتر است از همین ابتدا یک دستگاه حاضرغایب با ظرفیت بالا خریداری کنید تا درآینده با مشکلی مواجه نشوید.

نحوه ثبت ورود و خروج توسط دستگاه

در انتخاب سیستم ساعت زن، به روش شناسایی توسط هر دستگاه نیز توجه داشته باشید و ببینید با توجه به تعداد پرسنل کدام روش برای شرکت شما بهتر است. روش‌های شناسایی دستگاه‌های حضور و غیاب عبارتنداز:

 • دستگاه ورود و خروج اثر انگشتی با تشخیص اثرانگشت
 • سیستم حضورغیاب تشخیص چهره با شناسایی الگوی چهره
 • سیستم حضور و غیاب رمزی با وارد کردن پسوورد
 • سیستم ورود و خروج کارتی با قرار دادن کارت ورود و خروج مقابل دستگاه
 • دستگاه ثبت تردد با تشخیص عنبیه چشم
 • دستگاه ساعت زنی ترکیبی (ترکیبی از دو یا چند مورد از روش‌های فوق)

دستگاه‌های ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان در دو مورد دقت و سرعت با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. بالا بودن سرعت دستگاه برایتان مهم است؟ سیستم‌‌های کارتی یا رمزی ایده خوبی نیستند. امنیت و عدم امکان دور زدن دستگاه حضورغیاب برایتان اهمیت بیشتری دارد؟ دستگاه ساعت زنی با اثرانگشت و تشخیص چهره را خریداری کنید.

حضور و غیاب دستگاه

ماهیت کار شرکت یا سازمان

چرا توجه به حوزه کاری یک مجموعه فاکتور مهمی در خرید دستگاه عبور و مرور محسوب می‌شود؟ در برخی محیط‌ها مانند آزمایشگاه‌ها گاز شیمیایی مواد ممکن است بر روی سنسورهای دستگاه اثرات تخریب کننده داشته باشد. در چنین شرایطی اگر از دستگاه انگشت زنی استفاده کنید، احتمالا پرسنل هر روز برای ثبت ساعت ورود و خروج خود چالش خواهند داشت.

این مشکل در کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی نیز زیاد رخ می‌دهد. از آنجایی که در چنین محیط‌هایی پرسنل زمان زیادی را مشغول انجام کارهای یدی هستند، ممکن است به مرور زمان اثر انگشت‌هایشان از بین برود و دستگاه انگشت زنی قادر به ثبت اثرانگشت آن‌ها نباشد. در چنین محیط‌هایی بهتر است از دیگر انواع سیستم حضوروغیاب مانند سیستم‌های تشخیص چهره استفاده شود. در شرکت‌های طراحی سایت اما، به نظر نمی‌رسد از این جهت چالشی داشته باشید. شما برای انتخاب دستگاه ورود و خروج بهتر است بیشتر به تعداد پرسنل خود توجه داشته باشید.

برند دستگاه حضور و غیاب

زمانی که برای خرید و انتخاب سیستم ثبت تردد هوشمند مراجعه می‌کنید و با تنوع برندها و مدل‌های مختلف این دستگاه مواجه می‌شوید، تازه متوجه خواهید شد که خرید یک دستگاه حضوروغیاب کردن کارمندان کار چندان ساده‌ای هم نیست! شرکت‌های زیادی اقدام به تولید و ساخت دستگاه حضورغیاب کرده‌اند.

توصیه می‌کنیم پیش از خرید به خوبی راجع‌به برندهای مختف این دستگاه تحقیق کنید. طول عمر دستگاه‌های کارت زن کاملا به کیفیت ساخت آن‌ها بستگی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاهی خریداری کنید که سال‌های بیشتری برایتان کار کند، از برندهای خوش‌نام و شناخته شده مانند شرکت اتوماسیون اداری افق فراویژن دستگاه خود را خریداری کنید.

قیمت حضورغیاب پرسنل

بی‌شک قیمت هم یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تصمیم‌گیری برای خرید یک سیستم ثبت ساعت ورود و خروج است. قیمت دستگاه‌های حضورغیاب موجود در بازار از حدود 2/000/000 میلیون تومان شروع شده و به 15 تا 20/000/000 میلیون تومان هم می‌رسد! این طیف از رنج قیمتی دستتان را برای انتخاب حسابی باز می‌گذارد. شما می‌توانید متناسب با بودجه‌ای که دارید، بهترین اتوماسیون حضور و غیاب را برای شرکت طراحی سایت خود خریداری کنید.

پشتیبانی دستگاه ثبت ساعت

حتی اگر بهترین برند دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار را هم خریداری کنید، باز هم ممکن است دستگاه شما با مشکلی مواجه شود که نیاز به بررسی تخصصی داشته باشید. همچنین برای مواردی چون خروجی گرفتن از سیستم ساعت زنی ممکن است نیاز به کمک داشته باشید. حضورغیاب پرسنل خود را از برندی تهیه کنید که مطمئن باشید پشتیبانی همه جانبه و همه روزه دارند. فراموش نکنید که عمل نکردن این دستگاه برای چند روز می‌تواند حسابی شما را به دردسر بیندازد. از همین‌رو وجود پشتیبانی اصولی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک شرکت فروش دستگاه حضور و غیاب باید داشته باشد.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *