آموزش طراحی سایت

طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟

طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟

چگونه طراحی سایت برند خود را آغاز کنیم؟

طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ تیم نبض نت به شما پاسخ خواهد داد.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

سه شنبه, 31 خرداد ۱۴۰۱ ساعت 10:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟

طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟ یکی از سوالاتی است که برای هر فردی که می خواهد وب سایت کسب و کار خود را طراحی کند پیش می آید. ما در این مطلب تا حدودی شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بدانید باید برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فعالیت های بسیار در صفحات وب و فضای مجازی، طراحی سایت به یکی از محبوب ترین تخصص ها بین جوانان تبدیل شده است. توجه داشته باشید که 99 درصد افراد برای یادگیری طراحی سایت نیاز به آموزش دارند و برای یادگیری این حرفه دانش کافی در زمینه کامپیوتر و خلاقیت لازم است تا به موفقیت برسید.

درآمد حاصل از طراحی سایت امروزه بالا می باشد در نتیجه برای پیشرفت در این زمینه لازم است تا کمی کنجکاو به یادگیری باشید و زمانی که به خوبی این حرفه را یاد بگبرید می توانید به سرعت پیشرفت خود را در این زمینه شغلی مشاهده کنید.

در نهایت می توان گفت که هر فرد می تواند طراح سایت شود تنها لازم است تا اشتیاق و کنجکاوی کافی در این زمینه را داشته باشد و بداند که برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم تا به پایانی خوب برسیم.

توجه داشته باشید که این مقاله حاوی نکاتی است که با استفاده از آن ها میتوانید در زمینه طراحی سایت پیشرفت کرده و حرفه ای شوید.

قبل از این که بدانید طراحی سایت از کجا شروع کنیم، به چند مزیت اصلی یک طراح سایت در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  • توانایی کار کردن به صورت آزاد و بدون وابستگی به یک شرکت یا سازمان
  • تقاضای زیاد در بازار
  • درآمد بالا
  • توسعه و پیشرفت مداوم

چطور باید طراحی سایت را شروع کنیم ؟

در ادامه مواردی را خواهیم گفت که باید طراحی سایت از کجا شروع کنیم:

اهدافتان را مشخص کنید

در طراحی سایت نیز مانند کارهای دیگر ابتدا باید اهداف خود را مشخص نمایید. برای راحتی کار، ابتدا تخصص مورد نظر خود را انتخاب نمایید. این کار به شما کمک میکند تا ابزار مورد نیاز برای کار خود را بهتر تشخیص دهید. برای مثال، ابزار فوتوشاپ یک ابزار لازم برای هر طراح سایت می باشد در حالی که اگر میخواهید لوگو و آیکون ایجاد کنید باید adobe illustrator را یاد گرفته باشید.

در طراحی سایت آشنایی با html/css امتیاز بزرگی می باشد و یادگیری شما را برای طراحی یک سایت راحت تر می کند. هر چند که اگر فردی را داشته باشید تا سؤالات خود را بپرسید و راهنمایی بگیرید شاید نیازی به یادگیری کدنویسی هم نداشته باشید اما اگر خود اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید می توانید موفقتر عمل کنید.

دانش خود را از هر راه ممکن بالا ببرید

همانطور که می دانید امروزه هر برنامه و یا سیستمی در حال آپدیت و به روزرسانی می باشد و اگر شما اطلاعات خود را در آن زمینه به روز نکنید امکان پیشرفت و موفقیت نخواهید داشت. توجه داشته باشید که منظور از بالا بردن اطلاعات خود تحصیلات دانشگاهی نیست. برای داشتن اطلاعات به روز تنها کافیست در روز چند دقیقه و یا در صورت امکان چند ساعت در ارتباط با موضوعی که در حال یادگیری آن هستید مطالعه داشته باشید.

امروزه کلاس های آنلاین و آفلاین بسیاری برای طراحی سایت وجود دارد که استفاده از آن ها نیز می تواند در کنار مطالعه بسیار به شما کمک کند. در بین این مطالعه ها و به روز کردن اطلاعات خود بهتر متوجه می شوید که در هر زمینه از طراحی سایت از کجا شروع کنیم تا زودتر به نتیجه برسیم.

با شرکت در کلاس های طراحی سایت مفاهیم پایه ای طراحی سایت اینکه چگونه مانند یک طراح سایت فکر کنید، از چه ابزاری و برنامه هایی استفاده کنید و ... را خواهید آموخت که می تواند برای شروع بسیار به شما کمک کند.

علاوه بر آن بودن در بین افرادی که با شما همفکر و هم هدف هستند و در یک زمینه مشابه فعالیت می کنند باعث اشتراک گذاری دانش و تجربه و دریافت نظرات و پیشنهادات کارساز می شود. همچنین ممکن است در این بین پیشنهاد کار هم دریافت کنید زیرا اکثر استادها شاگردان خوب و با استعداد خود را به کار میگیرند یا به کارفرمایان دیگر معرفی می کنند.

لازم به ذکر است که مطالعه کتاب های طراحی گرافیک دید بهتر و وسیع تری به شما خواهد داد. مطالب و وبلاگ های افراد خبره در زمینه طراحی سایت را مطالعه کنید زیرا مطالب آن ها ممکن است در هیچ کتابی پیدا نشود، به اینصورت می توانید از تجربیات کاری دیگران نیز استفاده نمایید.

نقاشی کنید

برای اینکه بدانید طراحی سایت از کجا شروع کنیم، نقاشی کشیدن را تمرین کنید حتی اگر هیچ استعداد و تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است تا دست به قلم شوید. مهارت های نقاشی به طور قابل ملاحظه ای فهمیدن و درک طبیعت طراحی گرافیک را برای شما آسان تر می کنند به همین ترتیب می توانید در طراحی های گرافیکی سایت ایده های بهتری داشته و ترکیب های رنگی بهتری انتخاب نمایید.

کسب اطلاعات بیشتر: ایده طراحی سایت فروشگاهی

کارهای افراد حرفه ای را بررسی کنید

یکی از بهترین کارها در اینکه بدانید طراحی سایت از کجا شروع کنیم، این است که نمونه سایت های مشابه موضوع سایت خود را ببینید حتی ممکن است در طول یادگیری با افراد با استعدادی رو به رو شوید که سایت های زیبایی را طراحی می کنند، بهتر است تا پروژه های این افراد را بررسی کرده و یا در جایی ذخیره نمایید تا بتوانید از آن ها ایده بگیرید.

علاوه بر آن تصاویر و برچسب ها و پوسترها خلاقانه هم میتوانند بسیار الهام بخش باشند. سعی کنید برای خود کلکسیونی از اینگونه گرافیک ها تهیه نمایید.

فونت ها را بررسی کنید

اگر می خواهید کدنویس که همیشه میخواهد ساختار گرافیکی را به شکل درست و با متن درست (فاصله بین خطوط، ساز و ...) از شما تحویل بگیرد، راضی باشد باید به فونت ها توجه داشته باشید. فونت ها با توجه به ویژگی های مختلفشان بسیار متفاوت هستند.

تقریباً تمام طراحان سایت با روانشناسی رنگ ها آشنا هستند ولی تنها تعداد کمی از آن ها با روانشناسی فونت آشنا می باشند در نتیجه برای پیشرفت در این زمینه بهتر است تا فونت ها را خوب بشناسید تا طراحی هایی متمایز از دیگری داشته باشید.

پروژه های خود را ذخیره کنید

از همان ابتدا که می خواهید بدانید طراحی سایت از کجا شروع کنیم و شروع به پروژه زدن می کنید، پروژه های خود را ذخیره کنید تا روند پیشرفت خود را در طول مدت یادگیری بررسی کنید و حتی ممکن است در زمانی دیگر به این پوشه مراجعه کنید و برخی کارهای قبلی خود را تکمیل کرده و استفاده نمایید.

سبک مخصوص خود را داشته باشید

برای موفقیت لازم است تا منحصر به فرد باشید، در نتیجه سبک خود را داشته باشید. هر طراح سایت سبک مخصوص به خود را دارد، تقلید و کپی از طراحان دیگر پیشرفتی را برای شما به همراه نخواهد داشت.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم تا سبک مخصوص خود را پیدا کنیم؟

آیا تا به حال با دیدن پروژه فردی دیگر احساس کرده اید که دوست دارید تغییراتی در آن ایجاد کنید؟ گرفتن ایده افراد دیگر و تغییر دادن آن ها نوعی تمرین است. این کار را امتحان کنید و سبک مختص به خودتان را کم کم پیدا نمایید و در کار خود صاحب سبک شوید.

یک وب سایت شخصی برای نمایش نمونه کارهایتان ایجاد کنید

همانطور که می دانید امروزه تبلیغات برای پیشرفت حرف اول را می زند. نمونه کارهای شما معرف شما و سبک کاری شما می باشد بنابراین بهترین پروژه های خود را در آن ها قرار دهید تا خود را معرفی کرده و وجه تمایزتان از رقیبان را نشان دهید.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *