طراحی سایت مشاغل

طراحی سایت دولتی، سازمانی، اداری

طراحی سایت دولتی

طراحی سایت دولتی، سازمانی، اداری

طراحی سایت دولتی سازمانی و اداری خود را به نبض نت بسپارید. 

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

یک شنبه, 17 مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱3:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
طراحی سایت دولتی
[toc]

اگر مسئول روابط عمومی یک سازمان دولتی مانند دانشگاه و شرکت های دولتی می باشید قطعا از اهمیت طراحی سایت دولتی و یا سازمانی آگاه هستید. هر سازمان اداری برای اینکه بتواند تمامی اخبار و اطلاعیه های خود را در اختیار دیگران قرار دهد می بایست دارای یک وب سایت برای ارتباط با مردم باشد. تصور کنید که یک نهاد دولتی دارای وب سایتی خوش منظر، روان و کاربرپسند باشد. این امکان باعث می شود که ضمن کاستن مراجعات حضوری، خدمات بهتری نیز به شهروندان ارائه شود. همچنین اکثریت مردم می توانند از این وب سایت استفاده کنند در نتیجه دسترسی پذیری نیز افزایش پیدا می کند.

طراحی سایت دولتی یکی از مهم ترین گام های هر نهاد دولتی محسوب می شود. با یک مثال موضوع را روش کنیم. دانشگاه یک نهاد دولتی می باشد که مراجعین بسیار زیادی دارد و هر ساله نیز به آن ها افزوده می شود. حال فرض کنید فراخوان و یا اطلاعیه ای را لازم باشد که به اطلاع عموم دانشجویان برسانید. بهترین راه این است که اطلاعیه در وب سایت بارگزاری شود و عموم مردم آن را مشاهده کنند. علاوه بر این وب سایت دانشگاهی مرجعی برای معرفی اساتید و ارتباط دانشجو با دانشگاه می باشد. در صورتی که نیاز به طراحی سایت اداری و یا دولتی دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مجموعه نبض نت بهره مند شوید.

طراحی سایت دولتی می تواند امکانات منحصر به فردی را در اختیار تمامی شهروندان قرار دهد. ایجاد فرم های الکترونیکی، فرم های نظرخواهی، ثبت نام، مزایدات و منقصه ها، داده های آماری و گزارش های تصویری و معرفی انواع خدمات می تواند همگی در یک سایت دولتی گنجانده شود. این ها تنها بخشی از ویژگی های طراحی سایت دولتی می باشد. البته در کنار تمامی این ویژگی ها صرفه جویی در زمان و هزینه را نیز می توانید با طراحی سایت سازمانی مشاهده کنید.

ویژگی های طراحی سایت دولتی

این روزها کاربران اینترنتی رو به افزایش است و افراد ترجیح می دهند تمامی نیازهای خود را به صورت اینترنتی برطرف کنند. بهره گیری از خدمات دولتی نیز از دیگر گزینه ها می باشد که افراد به دنبال مجازی کردن آن می باشند. هر وب سایت سازمانی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد چرا که خدمات خاصی را ارائه می دهد. طبیعتا خدماتی که توسط دفتر بیمه دولتی ارائه می شود با خدمات یک وب سایت دانشگاه دولتی یکسان نخواهد بود. به همین دلیل طراحی سایت دولتی دارای پیچ و خم های گسترده ای می باشد که توسط یک طراح سایت ساده امکان پذیر نیست.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت بازرگانی

از مهم ترین ویژگی های طراحی سایت دولتی می توان به معرفی امکانات و خدمات سازمان مورد نظر اشاره داشت. هر سازمانی با طراحی سایت دولتی می تواند تمامی خدماتی که ارائه می دهد را در معرض دید مشتری قرار دهد. ایجاد منوهای صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و یا درج آدرس از دیگر ویژگی های این وب سایت می باشد. طراحی سایت سازمانی می بایست کاربر پسند باشد چرا که از دسته های مختلفی قرار است از سایت شما دیدن کنند.

امکانات طراحی سایت اداری

هر وب سایتی پس از طراحی می بایست امکاناتی را به مشتری ارائه دهد که قابل استفاده باشد و کاربران از آن دیدن کنند. طراحی سایت دولتی نیز یکی از این وب سایت ها می باشد که امکانات مخصوص به خود را دارد. در ادامه با معرفی برخی از امکانات طراحی سایت دولتی در خدمت شما می باشیم. در صورتی که برای وب سایت خود نیاز به امکانات خاصی دارید می توانید با طراح سایت مجموعه نبض نت مشورت های لازم را در زمینه پیاده سازی امکانات مورد نظر داشته باشید.

 1. فرم‌های کاربردی و تکمیل توسط کاربران
 2. معرفی بخش‌های سازمان
 3. معرفی خدمات سازمان
 4. مشخص کردن ساعت کاری اداره دولتی مربوطه
 5. معرفی درباره ما و چارت سازمانی
 6. پنل دسترسی راحت
 7. ایجاد سطوح کاربردی در طراحی پورتال سازمانی و یا طراحی پورتال
 8. ثبت نام و مدیریت مشتریان
 9. گالری تصاویر و ویدئوها
 10. اخبار و رویدادهای سازمان
 11. امکان چند زبانه بودن
 12. لینک به سازمان‌های مربوطه

با استفاده از امکاناتی که بیان شد مشتریان به راحتی می توانند وارد سایت شده و از ارگان دولتی اطلاعات کافی را کسب کنند. همچنین بسیاری از مراحل اداری نیز می تواند در وب سایت صورت گیرد که به سرعت انجام کار افزوده می شود. همانطور که می‌دانید طراحی سایت سازمانی را با استفاده از برنامه نویسی‌های مخصوص انجام می‌دهند. این زبان‌های برنامه نویسی برای ساخت هر سایت می‌تواند متفاوت باشد. در اکثر مواقع کسانی که طراحی پورتال سازمانی را انجام می‌دهند از زبان برنامه نویسی ASP استفاده می‌کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: طراحی سایت تعمیراتی

تفاوت وب سایت های دولتی با دیگر سایت ها

برای اینکه ساخت پورتال سازمانی را انجام دهید باید از کد نویسی خاصی استفاده شود که هر سازمانی نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. این کد نویسی می‌تواند در هر شرکتی که طراحی وب سایت دولت را انجام می‌دهد با دیگری متفاوت باشد. به همین دلیل پیش از شروع کار می بایست در این زمینه با طراح سایت خود مشورت کنید.

از آنجایی که طراحی سایت دولتی دارای حیطه کاری بسیار گسترده‌ای است؛ از این رو این کار می‌تواند برای هر ارگانی به نوعی خاص انجام شود. طراحی پورتال نسبت به طراحی سایت‌های دیگر باید دارای سادگی در خود باشد که کاربر را گیج نکند و کاربر بتواند با صرف وقت اندک در کمترین زمان، پنل مورد نظر خود را در سایت پیدا کند؛ به همین دلیل طراحی سایت سازمانی می‌تواند بسیار ساده صورت گیرد.

افراد با مراجعه به سایت دولتی باید در وهله اول بتوانند در مدت زمان کمی کارهای اداری مربوط به خود را به راحتی انجام دهند. اطلاع رسانی نکته دیگری است که در سایت دولتی و یا پورتال باید بسیار برجسته باشد؛ در واقع با طراحی پورتال به صورت ویژه، بخش‌هایی که در اطلاع رسانی به مخاطبان در نظر گرفته می‌شوند، باید به راحتی قابل دیدن باشند، همچنین طراحی پورتال باید به گونه‌ای باشد که طبق تعاریف سئو و دارای ویژگی‌های سئو سایت باشد؛ به همین دلیل شرکت‌های طراحی سایت برای اینکه بتوانند طراحی پورتال را انجام دهند، باید به این نکته دقت داشته باشند که طراحی سایت دولتی باید طبق اصول سئو انجام گیرد. اهمیت سئو از آنجایی است که باید در زمان سرچ سایت دولتی، کاربران آن را به راحتی در گوگل پیدا کنند.

هزینه طراحی سایت دولتی

مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت

اگر سری به گوگل زده باشید و شرکت های مختلف طراحی سایت را مشاهده کنید حتما قیمت های متنوعی را برای طراحی سایت دولتی و یا سازمانی دریافت کرده اید. در مرحله اول باید گفت که نمی تواند برای طراحی سایت دولتی هزینه دقیقی را اعلام کرد چرا که این هزینه وابسته به امکاناتی می باشد که برای سایت در نظر گرفته اید و قرار است آن را پیاده سازی کنید. بنابراین پیش از این که با مشاورین شرکت های مختلف در مورد هزینه طراحی سایت دولتی به بحث بپردازید بهتر است در ابتدا امکاناتی را که برای وب سایت خود در نظر گرفته اید را در یک لیست نمایش دهید.

در صورتی که برای تهیه لیست امکانات نیاز به مشورت دارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مجموعه نبض نت بهره مند شوید. البته در نظر داشته باشید دومین مورد مهمی که می تواند هزینه طراحی سایت شما را تغییر دهد انتخاب نوع سیستم مدیریت محتوا می باشد. وب سایت هایی که از ابتدا کد نویسی می شوند دارای هزینه بالایی برای طرحی هستند اما وب سایت های وردپرسی هزینه کمتری را در بر می گیرند و در نتیجه به صرفه تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *