آموزشی

موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی

موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی

موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی

هر آنچه برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید را برای شما یکجا جمع کرده ایم.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

پنج شنبه, 21 مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱1:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی
[toc]

تاکنون چندبار به راه اندازی و طراحی یک فروشگاه اینترنتی فکر کرده اید؟ می دانید موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی چیست؟ چگونه می توان یک سایت برای فروشگاه اینترنتی ایجاد کرد که کمترین زمان و هزینه را در بر داشته باشد؟ اصلا چرا باید به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی باشیم؟ کسی را می شناسید که از خرید اینترنتی اطلاعاتی نداشته باشد؟

قریب به 80 درصد از افرادی که در اطراف شما زندگی می کنند در مورد خرید اینترنتی و فروشگاه اینترنتی اطلاعی دارند. حتی کسانی سواد اینترنتی ندارند نیز در مورد خری غیر حضوری چیزهایی شنیده اند. این بازار هر روز در حال گسترش است و روزانه نیز بر تعداد رقبای اینترنتی افزوده می شود. دیگر افراد تمایلی به خرید حضوری ندارند و ترجیح می دهند سفارشات خود را درب منزل دریافت کنند. اگر به فکر طراحی فروشگاه اینترنتی هستید ولی موارد راه اندازی آن را نمی دانید در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید. مجموعه نبض نت همراه شما خواهد بود.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب طراحی سایت با جوملا

موارد مورد نیاز برای طراحی فروشگاه اینترنتی

هر فروشگاهی فارغ از نوع فعالیت خود به برخی از بایدهای اولیه نیاز دارد که بتوان نام فروشگاه را بر روی ان گذاشت. این نیازهای اولیه می تواند هزینه اولیه ایجاد فروشگاه اینترنتی را مشخص کند. بر اساس اینکه شما چه نوع فروشگاه اینترنتی می خواهید هزینه های سایتتان تغییر می کند ولی یک هزینه اولیه ثابت برای راه اندازی تمامی وب سایت ها نیاز است. برخی از مواردی که شما برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید به شرح زیر می باشد:

هدف از تاسیس فروشگاه را مشخص کنید

اولین نیاز راه اندازی فروشگاه اینترنتی این است که هدف و انگیزه خود را از تاسیس این فروشگاه مشخص کنید. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را دارید ولی هدفی برای آن در نظر نگرفته اید احتمال شکست شما بالا خواهد بود چرا که بدون انگیزه نمی توان به مقصدی نامعلوم رسید.

بازار هدف را مشخص کنید

مخاطبین شما چه کسانی هستند؟ قصد فروش چه محصولی را دارید؟ حداقل چند رقیب اینترنتی در زمینه کاری شما وجود دارد؟ مشتریان خود را فیلتر کنید. با مشخص کردن مخاطبین این کار امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال در صورتی که قصد فروش لوازم آرایشی را دارید عمده مخاطبین شما بانوان می باشند. ظاهر سایت شما می بایست شیک تر و خوش رنگ و لعاب تر باشد. قشر سنی مخاطب شما مشخص نیست و ممکن است از 16 سال به بالا شما مشتری داشته باشید. اما در صورتی که می خواهید اسباب بازی کودک به فروش برسانید مخاطبین شما افرادی هستند که ازدواج کرده اند و قطعا یک کودک هم دارند. بنابراین دایره مشتریان شما کمتر خواهد شد.

انتخاب نام دامنه برای فروشگاه

در راه اندازی فروشگاه اینترنتی یک دامنه می بایست برای سایت خود در نظر بگیرید. هر وب سایتی با یک اسم شناخته می شود که کاربر می تواند آن را در اینترنت سرچ کند و به صفحه فروشگاه شما منتقل شود. عوامل بسیار زیادی در نام دامنه نقش دارند. در وهله اول نام گمراه کننده ننویسید. از اسم هایی که به روش های مختلف نوشته می شوند بپرهیزید. سعی کنید نام دامنه را روان و ساده انتخاب کنید که در ذهن مخاطب باقی بماند. برای انتخاب نام دامنه می توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید و با توجه به فاکتورهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

یک هاست خوب انتخاب کنید

در همین ابتدای کار یک هاست مناسب و پرسرعت انتخاب کنید تا دیگر نگران ضعیف بودن هاست و سرعت پایین و کمبود منابع و ... نباشید. پایین بودن سرعت هاست می تواند مشکلات جدیدتری ایجاد کند چرا که در ادامه می تواند سئو شما را تحت تاثیر قرار داده و جایگاه سایت را تغییر دهد. بنابراین بهترین راه این است که برای انتخاب هاست مناسب از یک طراح سایت باتجربه که با هاستینگ های مختلفی کار کرده است کمک بگیرید و مناسب ترین هاست را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب قالب فروشگاهی مناسب

نیمی از مشتریانی که به نبض نت مراجعه می کنند به دنبال یک سایت شبیه به دیجی کالا می باشند. این یک باور غلط است که با داشتن یک سایت مشابه دیجی کالا می توان به موفقیت مشابه نیز دست پیدا کرد. آنچه که دیجی کالا را متمایز کرده است سئو قوی آن می باشد و ارتباطی به نوع طراحی سایت آن ندارد. بنابراین به فکر کپی برداری نباشید و یک سایت منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید. قالب های مختلفی وجود دارد که برای طراحی سایت می توانید از آن استفاده کنید. اما هر قالبی می بایست برخی ویژگی ها را به صورت یکجا داشته باشد. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد:

پشتیبانی خوب: وردپرس در ایران به صورت عالی پشتیبانی می شود. توسعه دهندگان بسیار زیادی در ایران وجود دارند که خیلی راحت و با کمترین هزینه اقدامات و امکانات مورد نظر شما را اجرایی می کنند.

تعدد توسعه دهندگان وردپرس: همچنین توسعه دهندگان زیادی در سراسر دنیا هستند که چه پولی چه رایگان، اکثرا به صورت رایگان وردپرس و ووکامرس را توسعه می دهند.

منبع عالی برای توسعه سایت: اگر روزانه به مخزن وردپرس مراجعه نمایید متوجه می شوید که افزونه های متعددی نوشته و منتشر شده اند. به اینصورت به کمک افزونه ها می توان امکانات مورد نظر را به وبسایت اضافه کرد و نیازی نیست به دنبال برنامه نویس باشید. برای این منظور تنها کافیست به وبسایت wordpress.org مراجعه کنید.

فراوانی برنامه نویس در ایراناگر به هر دلیلی افزونه ای پیدا نکردید که قابلیت مدنظر شما را به وبسایت اضافه نماید، خیلی راحت قادر خاوهید بود برنامه نویسانی را برای سایت خود انتخاب کنید  که با سرعت بالا فرایند مد نظر شما را انجام دهند. از طرفی انتخاب برنامه نویس برعهده شماست. به عنوان مثال از  بین ۲۰ تا برنامه نویس خیلی راحت می توانید شخصی که تخصص بالاتر دارد و قیمت مناسب تری ارائه می کند را انتخاب کنید در نهایت در کمترین زمان ممکن نیاز برای فروشگاه مرتفع خواهد شد.

هزینه های جانبی بسیار پایین وردپرس و ووکامرس: وقتی تعداد برنامه نویسان خیلی زیادی در ایران و توسعه‌دهندگان زیادی در دنیا وجد داشته باشد که افزونه های حرفه ای و عالی را به صورت رایگان منتشر می‌کنند و از طرفی پشتیبانی عالی وردپرس در ایران وجود داشته باشه هزینه های جانبی شما برای راه اندازی و توسعه وبسایت فروشگاهی کاهش خواهد یافت این موارد مهمترین دلایلی هستند که وردپرس و ووکامرس را انتخاب کردیم و در شروع راه اندازی یک فروشگاه های اینترنتی می توانند به شما خیلی کمک کنند.

سایت خود را جذاب کنید

مهم ترین و اصلی ترین دلیلی که یک فرد تصمیم می گیرد در سایت شما باقی بماند و دیگر بخش های سایت را نیز نگاه کند ظاهر سایت می باشد. هرچه سایت منحصر به فرد و جذابتری داشته باشید می توانید کاربر را بیشتر در سایت خود حفظ کنید. در واقع ظاهر سایت مثل همان ویترین مغازه هاست که هرچه جذاب تر باشد مشتری بیشتری را به داخل مغازه می کشاند. انسان ذاتا به دنبال زیبایی می باشد و هرچقدر یک سایت چشمگیرتر باشد مشتری بیشتری را می تواند به خود جذب کند.

افزایش امنیت سایت

فروشگاه های اینترنتی اطلاعات زیادی ار کاربر دریافت می کنند که شامل شماره کارت و مشخصات کاربر می باشد. شما یک بانک تشکیل داده اید که هیچ گاه نباید اطلاعات شخصی کاربرانتان فاش شود بنابراین می بایست یک فضای امن برای مشتری ایجاد کنید. هرگز این مسئله را نادیده نگیرید و به دنبال یک متخصص و پشتیبان برای امنیت پیج خود باشید.

درگاه پرداخت

بعدازاین که مشتری محصول موردنظر خود را انتخاب کرد، باید برای پرداخت هزینه آن اقدام کند. یکی دیگر از موارد مهم برای راه اندازی سایت فروش این است که برای درگاه پرداخت آنلاین، مجوزی دریافت کنید. برای دریافت این مجوز، باید برخی مراحل قانونی را طی کنید و بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی شما ثبت شد، می‌توانید آن را دریافت کنید.

شما برای راه اندازی سایت فروش و دریافت درگاه پرداخت دو راه دارید. اولی اینکه می‌توانید مستقیماً به بانک‌ها رفته و قراردادهای لازم را ببندید. سپس باید برخی مراحل طراحی سایت را طی کنید. موضوع دیگری که دررابطه‌با درگاه پرداخت باید به آن توجه کنید، این است که برای دریافت این درگاه‌ها ازطریق خود بانک، بید نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشید. دریافت این نماد هم مراحل قانونی دیگری دارد.

علاوه بر این، اگر برای راه اندازی سایت فروش نماد اعتماد الکترونیکی ندارید و نمی‌توانید یا نمی‌خواهید به دنبال دریافت آن بروید، می‌توانید از این کار صرف‌نظر کنید. در این حالت، می‌توانید برای دریافت درگاه پرداخت به واسطه‌ها مراجعه کنید. این واسطه‌ها با دریافت مقداری کارمزد، درگاه پرداخت را به شما ارائه می‌دهند. یک نکته جالب‌توجهی که وجود دارد، این است که شما می‌توانید با خریداری هاست فروشگاهی، از انجام این کارها بی‌نیاز باشید و فقط روی فروش محصولات خود تمرکز کنید.

بهترین شرکت برای طراحی سایت

تا بدینجا در مورد موارد مورد نیاز برای طراحی سایت فروشگاهی به بحث و بررسی پرداختیم. حال می خواهیم بهترین شرکت را که می تواند شما را در زمینه طراحی سایت کمک کند معرفی کنیم. اگر اطلاعات کافی در زمینه طراحی سایت و سئو ندارید و می خواهید مشورت های لازم را دریافت کنید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان مجموعه نبض نت بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *