آموزشی

10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت

دلیل نیاز کسب کار به سایت

10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت

10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت را در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

دو شنبه, 11 مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱1:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
دلیل نیاز کسب کار به سایت
[toc]

با توجه به گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، امروزه بیشتر کار ها حتی آموزش ها نیز به صورت مجازی و توسط سایت و صفحات وب انجام می شود.

امروزه اکثر افراد از سنین پایین تا سنین بالا از اینترنت و صفحات مجازی استفاده می کنند و به دنبال رفع نیاز های خود در این فضا می گردند، به عنوان مثال برای پیدا کردن شغل، امروزه کمتر کسی روزنامه تهیه می کند تا شغلی را برای خود پیدا کند، روش امروزی به این صورت است که فرد به وسیله سایت های آگهی شغلی با استفاده از اینترنت و خدمات آنلاینی که در دسترس دارد شغلی را در نزدیکی محل زندگی خود پیدا می کند.

با توجه به مثال بالا متوجه خواهید شد که که به اینصورت کارها چقدر راحت تر پیش خواهد رفت به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کینیم تا برای کسب و کار خود اقدام به ساخت سایت نمایید. به اینصورت می توانید رقیبان خود در کسب و کار خود شناخته و سعی در برتری از آن ها داشته باشید.

با توجه به اینکه امروزه خرید ها و خدمات آنلاین بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بیشتر افراد از طریق وب سایت ها نیاز های خود را براورده می کنند لازم است تا برای کسب و کار خود سایت داشته باشید. در ادامه در ارتباط با 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت صحبت خواهیم کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: مزایا و معایب طراحی سایت با جوملا

دلیل شماره 1: مشتریانتان از شما انتظار دارند

یکی از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت انتظار مشتریان از شما می باشد. لازم است بدانید که هر مشتری از کسب و کار شما خود دارای کسب و کاری است که ممکن است برای خود وب سایت معتبری داشته باشند، به همین دلیل انتظار دارند تا شما نیز برای کسب و کارتان وب سایتی معتبر داشته باشید تا در آن بیشتر معرفی شده و اعتبار بیشتری را کسب کنید.

وب سایت شما می تواند در ایجاد مشاغل، افزایش ارزش برند، ارتقاء حسن نیت در برابر مشتریان و مخاطبان هدف و همچنین ارسال پیام های بازاریابی قوی به شما کمک کند. به این فکر کنید که وب سایت شما پیام بازاریابی شما را 24 ساعت، 365 روز در سال ارسال می کند! جدای از وب سایت های تجارت الکترونیکی، اکثر وب سایت های حرفه ای اطلاعات محور هستند و سعی در رفع مشکلات بازدید کنندگان دارند.

دلیل شماره 2دلیل و برهان اجتماعی ارائه می دهد

یکی از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت رفتار مشتری است که غالبا توسط آنچه دیگران در مورد شغل شما می گویند، تعیین می شود. مهم نیست که برند شما در سایت های بررسی مانند FourSquare یا  Yelpپنج ستاره رتبه بندی شود، مردم انتظار دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند، وب سایت شما را ببینند و به صورت مستقیم با کسب و کار شما آشنا شوند.

از آنجا که خریداران آینده نگر از قبل به صورت آنلاین به دنبال شما هستند، توضیحات مشتری در سایت شما راهی عالی برای تحت تأثیر قرار دادن خریداران بالقوه و ارائه مدرک اجتماعی می باشد.

دلیل شماره 3: روایتتان را کنترل می کند

یکی از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت این است که به شما این امکان را می دهد تا خود داستان کسب و کار خود را برای مشتریان خود تعریف کنید و بر روی آن ها تاثیر بگذارید در غیر اینصورت توسط مردم معرفی خواهید شد که  کنترل کردن گفته های مردم در مورد شما دشوار است در نتیجه بهتر است تا خود راهی داشته باشید که به طور مستقیم خود را به مشتریانتان معرفی کنید.

وب سایت یک راه کارآمد در مقایسه با چاپ تبلیغات یا بروشورهای نامه حلزونی است که به برندها کمک می کند پیام، دید و تبلیغ خود را گسترش دهد. طبق گزارش SEOTribunal، هر روز 5.6 میلیارد جستجو در گوگل و 63.000 جستجو در ثانیه در هر روز انجام می شود. تصور کنید، با این حجم از جستجو، ممکن است یک نفر هم اکنون آنلاین باشد که به دنبال سرویس و خدمات دقیق شما باشد. اگر وب سایتی نداشته باشید کسیکه آن مشتری را جذب می کند رقیب شما می باشد که زودتر به فکر ساخت سایت برای کسب و کار خود بوده است.

 کسب اطلاعات بیشتر: راه های کسب درآمد از طراحی سایت

دلیل شماره 4: به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه گذاری

یکی دیگر از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه گذاری است. در عصر دگرگونی های دیجیتال، طراحی سایت بر روی ابزارهای رایگان مانند wordpress.com نیاز به پول زیادی ندارد، اما توجه های بسیاری به کسب و کار شما جلب می کند.

موتور جستجوی بهینه سازی شده وب سایت به شما این امکان را می دهد که بدون هزینه های زیادی در مقابل هزاران مصرف کننده بالقوه قرار بگیرید و می تواند در رسیدن به مخاطب بیشتر برای ارتقاء خدمات یا محصولات شما کمک کند. محتوا وب سایت شما بدون توجه به اینکه در کدام صنعت قرار دارید، بر تصمیم گیری و معاملات تجاری تأثیر خواهد گذاشت در نتیجه علاوه بر طراحی سایت باید به محتوا آن نیز بسیار توجه شود.

دلیل شماره 5: وب سایت به اعتبار شرکت می افزاید

یکی دیگر از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت، کسب اعتبار در میان مشتریان و جهان می باشد. اگر می خواهید به جهانیان نشان دهید که تجارت خود را جدی می گیرید، باید بر روی سایت خود سرمایه گذاری کنید تا اعتبار بالایی را بدست آورید.

امروزه اکثر افراد دارای گوشی های هوشمند می باشند که هنگام جستجو لوازم و مایحتاج خود در تلفن های هوشمند، یک شرکت یا کالای جدید را کشف می کنند، در نتیجه امروزه اگر سایت کسب و کار خود را نداشته باشید می توانید به اعتبار کسب و کارتان آسیب وارد نمایید.

طبق یک مطالعه، 75٪ از کاربران آنلاین از روی طراحی وب سایت در مورد اعتبار یک شرکت قضاوت می کنند. در پایان، افراد به احتمال زیاد با شرکتی همکاری می کنند که بتوانند به آن اعتماد کنند، و وب سایت اولین قدم برای ساختن این رابطه و همکاری می باشد.

 

دلیل شماره 6: مکالمات سازنده تری داشته باشید

یکی دیگر از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت ارتباط مستقیم مشتریان با شما می باشد. وب سایت برای پاسخگویی به سؤالات اساسی مشتریان شما در مورد شغل و برند شماست. این مورد به ویژه در مورد شرکت های B2B صادق است.

هنگامی که افراد از وب سایت شما بازدید می کنند، آنها به دنبال پاسخ به سؤالات اساسی مانند آنچه شما انجام می دهید، محصولات / راه حل های شما، آدرس شما، اطلاعات تماس و غیره هستند. فقط به یاد داشته باشید، وقتی چنین اطلاعاتی را ارائه می دهید، آن را ساده و کوتاه بیان کنید.

دلیل شماره 7: با صنعت های دیگر رقابت کنید

داشتن وب سایت به شما این امکان را می دهد تا با صنعت های دیگر رقابت کنید. هنگامی که یک وب سایت بهینه سازی شده ایجاد می شود، می تواند رتبه بالاتری داشته باشد و در زمان مناسب در مکان مناسبی باشد.

پس از طراحی سایت بهتر است تا بر سئو سایت کار شود و رتبه بالایی را در نتایج جستجو بدست آورید در این صورت می توانید با رقیبان صنعت های بزرگ نیز رقابت داشته باشید. داشتن یک موقعیت برتر و برجسته در صفحه نتایج جستجو، یکی از راه ها برای به چالش کشیدن رغیب های صنعت شما می باشد.

بنابراین، اگر در اینترنت حضور پر رنگ نداشته باشید، به مشتریان خود این فرصت را می دهید تا از رقبای شما خرید کنند. در نتیجه از مهمترین 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت حضور پر رنگ شما در صفحات وب و رقابت شما با صنعت های بزرگ است.

دلیل شماره 8: رسیدن به رسانه اجتماعی در حال محو شدن است.

یکی از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت این است که رسانه های اجتماعی پایدار و همیشگی نمی باشند و نمی توانید تنها با حضور در رسانه اجتماعی موجب پیشرفت در کسب و کار خود شوید.

داشتن یک صفحه فیس بوک یا رسانه اجتماعی دیگر کافی نیست، زیرا مشاغل دیگر نیز آن را دارند. فیس بوک ادعا می کند که مردم در سال 2018 نسبت به سال گذشته 50 میلیون ساعت کمتر در فیس بوک زمان سپری کردند. بنابراین، بسیاری از شرکت ها اکنون به جای اتکا به شبکه های رسانه های اجتماعی، به ساخت وب سایت ها روی آورده اند زیرا اطمینان بیشتری به پایداری سایت می باشد.

درست است که شبکه های اجتماعی پتانسیل افزایش کسب و کار را دارند، ولی فقط سرمایه گذاری بر روی آن می تواند یک اشتباه بزرگ باشد که در سال های آینده خسارت محسوب شود در نتیجه می توان گفت که داشتن صفحه در رسانه های اجتماعی خوب است اما نه به عنوان سرمایه گذاری اصلی. لازم است تا قبل از هر چیز برای کسب و کار خود سایت داشته باشید.

دلیل شماره 9: ساعات کاری خود را گسترش دهید

یکی از 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت این است که شما برای فعالیت کاری خود محدودیت ساعتی ندارید و در هر زمان از شبانه روز می توانید محصولات، کار و برند خود را به مشتریان معرفی نمایید.

بنابراین چنانچه کسی به وب سایت شما در شب یا در طول روز مراجعه کند، شما همیشه در تعامل با آن ها می باشید. در دسترس بودن در همه زمان ها از بازاریابی پشتیبانی می کند و فروش را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد و این ویژگی در مورد شرکت های تجارت الکترونیکی صادق می باشد.

داشتن وب سایت گامی موثر به سمت خدمات رسانی به مشتری و ایجاد ارتباط مناسب می باشد که می تواند بر پیشرفت کسب و کار شما بسیار تاثیر داشته باشد.

 کسب اطلاعات بیشتر: مراحل طراحی سایت

دلیل شماره 10: پیشنهادات خود را به نمایش بگذارید

مورد آخر 10 دلیل نیاز کسب و کار شما به داشتن وب سایت این است که می توانید پیشنهادات خود را برای مشتریانتان در سایت قرار داده و به این روش اطلاع رسانی نمایید.

شما از طریق وب سایت خود می توانید پیشنهادات خود را با ویژگی های مشخص نمایش دهید و علاوه بر آن آموزش های ویدئویی کوتاه یا دستورالعمل های قابل بارگذاری به صورت PDF را نیز ارائه دهید.

همچنین می توانید جوایز، توصیفات و تمام ویژگی هایی که می تواند بر جلب نظر بازدید کنندگان شما تاثیر مفید داشته باشد را در سایت خود قرار دهید. این امر سبب می شود تا مشتریان زمان بیشتری را در سایت شما سپری کرده و یا برای اطلاع از پیشنهادات جدید بیشتر به سایت مراجعه نمایند و با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *