آموزشی

هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟​

هزینه پشتیبانی سایت

قیمت ماهیانه پشتیبان سایت

یکی از سوالات پر تکراری که از تیم نبض نت پرسیده می شود را در این پست پاسخ داده ایم. هزینه پشتیبانی سایت

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

چهار شنبه, ۱8 خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
هزینه پشتیبانی سایت

تعرفه و هزینه پشتیبانی سایت یکی از مهم ترین مسائلی است که پس از راه اندازی وب سایت مورد توجه قرار می گیرد. یکی از بزرگترین دغدغه های کسانی که برای فعالیت های شخصی و یا شرکتی خود دارای وب سایت هستند این است که نمی دانند چگونه باید سایتشان را پشتیبانی کنند. سوال اصلی این این است که آیا به پشتیبان برای سایت نیاز است یا خیر؟

گاها مشاهده شده است که بسیاری از کسب و کارها پس از دریافت سایت از طراح، پشتیبانی سایت را خود به عهده گرفته اند و آن را به سئوکار و یا متخصص پشتیبانی نسپرده اند. بدون شک اینگونه سایت ها پس از مدتی حجم محتوای سایتشان بالا می رود و با ارورهایی مواجه می شوند. اما به نظر شما هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

هر پشتیبان سایت باید بتواند مانند یک نگهبان از سایت محافظت کند. مشکلات احتمالی را رفع و بازبینی کند و در نهایت امنیت سایت را برای کسب و کار اینترنتی فراهم کند. این کار کاملا تخصصی می باشد و نیازمند فردی است که با فضای سایت و پشتیبانی آشنایی داشته باشد.

وجود مشکلات فنی در سایت پس از مدتی باعث افت رتبه شما در نتایج گوگل می شود. بنابراین لازم است که وب سایت روزانه مورد بررسی قرار بگیرد تا از عدم وجود مشکلاتی مانند لینک های شکسته و مشکلات فنی و ... آگاه کند. برون سپاری این کار به تیم متخصص باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد. برای بررسی هزینه پشتیبانی سایت با مجموعه نبض نت همراه باشید.

چه عواملی هزینه پشتیبانی سایت را تعیین می کند؟

خدمات پشتیبانی سایت با توجه به نوع کسب و کار با هم متفاوت است. یکی از مهم ترین مواردی که بر هزینه پشتیبانی سایت تاثیرگذار است، طراحی سایت می باشد. هرچه در طراحی سایت از زبان های برنامه نویسی و یا کدنویسی های بیشتری استفاده کرده باشید باید هزینه پشتیبانی سایت بیشتری را پرداخت کنید به همین علت هزینه پشتیبانی سایت وردپرس آسان تر و در نهایت ارزان تر خواهد بود.

اگر سری به گوگل زده باشید شرکت های مختلفی برای ارائه خدمات مربوط به پشتیبانی در حال فعالیت می باشند. در صورتی که از یک شرکت معتبر برای پشتیبانی استفاده کنید کسب و کار شما نیز تضمین شده خواهد بود. بنابراین بهتر است برای پرداخت هزینه پشتیبانی سایت سرمایه ای را کنار بگذارید. البته که بهترین راه این است که با طراحی سایت در نبض نت به مدت یکسال از پشتیبانی رایگان آن بهره مند شوید.

در صورتی که می خواهید وب سایت شما بیش از یک کاتالوگ شرکتی باشد نیاز است که یک سایت اختصاصی داشته باشد. برای داشتن سایت اختصاصی نیز باید از مجموعه نبض نت کمک بخواهید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید. امروزه تمامی خریدها و یا خدمات از اینترنت جستجو می شود و رقابت به صورت فیزیکی تقریبا منسوخ شده است. روزانه نیز بر تعداد سایت ها افزوده شده و رقابت سخت تر می گردد. شامل چه مواردی می شود؟

پشتیبانی از سایت به طور کلی شامل چهار بخش می شود که نیازمند پرداخت هزینه پشتیبانی سایت می باشد. این 4 بخش به شرح زیر می باشد:

 • پشتیبانی فنی سایت که به طراحی سایت وابسته است. در این نوع از پشتیبانی کدهای سایت مورد بررسی قرار می گیرد. باگ های احتمالی رفع می گردد، امنیت وب سایت بررسی می شود و نرم افزارها و افزونه های سایت می بایتس بروزرسانی شود. تمامی این فعالیت ها بر عهده پشتیبان فنی سایت می باشد.
 • پشتیبان محتوایی سایت که محتواهای مورد نظر را در سایت آپلود می کند. تمامی محتواها می بایست مطابق با برنامه آپلود شود.
 • پشتیبانی طراحی و گرافیک سایت که شامل قرار دادن عکس ها و تصاویر مورد نیاز در سایت است. که در کنار عکس ها نیز می بایست محتوای مربوطه را قرار دهد. این پشتیبان عموما در سایت های فروشگاهی مورد نیاز است.
 • پشتیبانی سئو که نیازمند یک استراتژی خوب سئو می باشد. با ایجاد یک روند درست و پیروی از آن می بایست به رتبه های برتر گوگل نزدیک شد.

چرا باید از خدمات یک پشتیبان سایت استفاده کنیم؟

پس از دریافت سایت  از طراح ممکن است با سوالاتی روبرو شوید. اولین سوال این است که چرا باید هزینه پشتیبانی سایت پرداخت کنید و هزینه پشتیبانی سایت در ازای چه کارهایی پرداخت می شود. تنها کسی که می تواند در این زمینه شما را کمک کند یک متخصص می باشد. شرکت های معتبر پس از اینکه طراحی سایت را به اتمام می رسانند به مدت یک سال به صورت رایگان پشتیبانی سایت را بر عهده می گیرند. در صورتی که سایت خود را در نبض نت طراحی کرده باشید می توانید از این پشتیبانی به صورت رایگاه بهره مند شوید و به مدت یکسال نیاز به پرداخت هزینه پشتیبانی سایت ندارید.

هزینه پشتیبانی سایت بر اساس خدماتی که دریافت می کنید متغیر است. نحوه پرداخت آن نیز به صورت ماهانه و یا سالانه می باشد. در ادامه این مطلب دلایل استفاده از خدمات یک پشتیبان سایت را می خواهیم برای شما عنوان کنیم. با مجموعه نبض نت همراه باشید.

برطرف کردن مشکلات سایت: تمامی افراد دانش کافی برای اداره یک سایت و رفع ایرادهای آن را ندارند. در طول استفاده از سایت ممکن است با ارورهایی مواجه شوید که تنها یک پشتیبان می تواند آن را رفع کند. در صورت رفع نشدن ارورها نیز موجب ضرر به کسب و کارتان خواهید شد. اما در قبال پرداخت هزینه پشتیبانی سایت دیگر نگرانی بایت مشکلات سایت نخواهید داشت زیرا تیم پشتیبانی قادر خواهند بود تمامی اشکالات و ابهامات را برای شما رفع کنند.

بهبود سایت نسبت به رقبا: پیشرفت در دنیای مجازی باعث شده است که رقابت در این عرصه بسیار سنگین باشد. به همین دلیل لازم است که وب سایت شما بروز باشد و تمامی امکانات لازم برای راحتی کاربر را داشته باشد. با پرداخت هزینه پشتیبانی سایت و داستن یک پشتیبان می توانید امکانات سایت خود را بروز کنید و همراه با سلیقه مشتریان خود وب سایت را تغییر دهید.

فراهم کردن امنیت سایت: یکی از مهم ترین مواردی که در مورد یک وب سایت باید در نظر داشته باشید امنیت آن است. در صورتی که از نظر امنیتی ضعیف باشید اعتماد کابران را نمی توانید بدست آورید و در نتیجه به کسب درآمد بیشتر  نخواهید رسید. تیم پشتیبانی به طور منظم سایت شما را از نظر امنیتی بررسی می کند و با نصب افزونه های لازم آن را امن خواهد کرد.

بروزرسانی مداوم سایت: از دید گوگل سایتی معتبر است که هر روز بروزرسانی شود و به نوعی راکد نباشد. یک سایت نیز برای اینکه در دایره رقابت با دیگر وب سایت ها قرار داشته باشد باید روزانه رسیدگی شود. بسیاری از افراد پس از مدت کوتاهی از مدیریت خسته می شوند و وب سایت را به حال خود رها می کنند. بهبود وضعیت سایت امری سخت و شاید طاقت فرسا باشد اما رسیدن به نتیجه بسیار لذت بخش خواهد بود.

بالا بردن سرعت سایت: یکی از مهم ترین موارد برای یک کاربر سرعت سایت می باشد. تحقیقات نشان می دهد یک کاربر نهایتا 5 ثانیه به یک سایت فرصت می دهد که لود شود در غیر اینصورت آن را بسته و به سایت دیگری مراجعه می کند. همین مسئله می تواند بر میزان ترافیک و فروش شما بسیار موثر باشد. برای افزایش سرعت سایت، پشتیبان افزونه های لازم را نصب می کند. تنها با پرداختی هزینه پشتیبانی سایت می توانید تمامی مشکلات سایت را برطرف کنید.

ثبت سایت در ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت: گوگل برای اینکه بتوانید وب سایت خود را بهینه کنید ابزارهای مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این ابزارها می توانید بفهمید در سایت شما چه اتفاقاتی می افتد. با پرداخت هزینه پشتیبانی سایت می توانید وب سایت خود را در تمامی ابزارهای سایت ثبت کنید و مشکلات ایجاد شده را بررسی کنید.

سفارش گیری آنلاین: این امکان که در تمامی سایت های فروشگاهی دیده می شود باعث می شود مشتری بدون حضور فیزیکی محصول خود را خریداری کند. در واقع برای این امکانات باید دارای محصول جهت فروش باشید. با داشتن یک وب سایت به راحتی می توانید مشتریان زیادی از سرتاسر کشور خود داشته باشید و در نتیجه کسب درآمد شما افزایش خواهد یافت. در صورتی که برای طراحی سایت، سایت شما فروشگاهی باشد می بایست اقدام به طراحی سایت فروشگاهی کنید که دارای امکان سفارش گیری آنلاین و درگاه پرداخت باشد.

گالری تصاویر: هنگامی که فروشگاه خود را به صورت اینترنتی راه اندازی می کنید تصاویر نقش مهمی را ایفا می کنند چرا که مشتری با تصاویر ارتباط برقرار می کند و حس اطمینانی را نیز بدست می آورد0 می توانید نمونه کارهای خود در زمینه کسب و کار در گالری تصاویر قرار دهید تا مشتریان از آن ها بازددی کنند. در صورتی که سایت شما شرکتی باشد این مهم می تواند در جلب نظر مشتری بسیار مثمر ثمر باشد. همچنین می توانید ویدیوهای خود را از نحوه کارتا جهت جلب اعتماد مشتری در وب سایت قرار دهید.

حتما در سایت های مختلف گالری های متفاوتی را مشاهده کرده اید. در مورد این صفحه ذکر این نکته مهم است که سایز عکس هایی که قرار می دهید استاندارد باشد و عکس ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند. همچنین علاوه بر کیفیت بالا می بایست از حجم کمی برخوردار باشند تا به راحتی قابل رویت باشند و سرعت سایت شما کاسته نشود.

نقشه گوگل: در صورتی که علا.وه بر فروش و یا ارائه خدمات اینترنتی به صورت حضوری نیز مشتریان خود را جذب می کنید می بایست از نقشه گوگل استفاده کنید. این امکان نیز هنگام طراحی سایت درج می شود. بدین ترتیب می توانید اعتماد مشتریان را جلب کرده و به راحتی پذیرای مشتریان به صورت حضوری نیز باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: قرارداد طراحی سایت فروشگاهی

وظایف پشتیبان سایت چیست؟

در ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که وظایف پشتیبانی سایت تعریف مشخصی ندارد و وظایف هر پشتیبانی می بایست در قراردادی که بین طرفین بسته می شود تعیین می گردد. با این حال در این بخش برخی از وظایفی که یک پشتیبان سایت می تواند انجام دهد را برای شما بیان می کنیم. با بررسی هزینه پشتیبانی سایت با مجموعه نبض نت همراه باشید.

اولین قدم برای شروع هر پروژه‌ای روشن کردن اهداف و تدوین برنامه ریزی برای کسب‌و‌کار شماست. چرا که وقتی ندانیم کجا می‌خواهیم برویم در نتیجه به جایی  می‌رسیم که نمی دانیم کجاست. برای موفقیت در هر بازاری احتیاج به شناخت دقیق از تمامی جنبه‌های آن بازار، علی‌الخصوص رقبای خود آن بازار داریم. سپس با تحلیل نقاط قوت و ضعف آن ها، استراتژی‌های قوی تری را اتخاذ می‌کنیم.

 • قرار دادن مطالب و محتوا ها
 • به روز رسانی سایت تمدید هاست
 • مدیریت اعضای سایت و نظرات آنها
 • رفع اخطارها و ارورها
 • دیزاین سایت
 • سئو سایت
 • خدمات پروژه سئو سایت
 • تدوین استراتژی

بهترین هزینه پشتیبانی سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت نبض نت

قیمت طراحی سایت نبض نت

با گسترش روزانه کسب و کارهای اینترنتی و حضور بیشتر در فضای مجازی، تعداد سایت ها هم روزانه افزایش یافته است. در این زمان رقابتی میان صاحبین کالا و سرمایه گذاران ایجاد می شود و هرکسی تلاش می کند با روش هایی از دیگر وب سایت ها جلو بزند. اما نکته ای که اینجا مطرح است که باید مورد توجه تمامی صاحبین سایت ها قرار بگیرد، پشتیبانی سایت می باشد. در واقع آن چه که پس از طراحی و ایجاد یک وب سایت مورد اهمیت واقع می شود پشتیبانی سایت است. استفاده از یک پشتیبان در جهت رشد وب سایت شما بسیار مفید خواهد بود.

بسیاری از کسب و کارها برای اینکه در آینده ی مجازی دچار مشکل نشوند بسیار اصولی و بر پایه سئو وارد دنیای بازاریابی می شوند ولی دقت نمی کنند که تنها داشتن یک سایت کافی نیست. یک سایت مانند هر وسیله دیگری پس از مدتی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و می بایست از نظر فنی مورد بررسی قرار بگیرد. گاها ممکن است افزونه ای خراب شود و یا بخشی از سایت از کار بیفتد و یا حتی ممکن است به یک مورد جدید برای افزودن به سایت نیاز داشته باشید. تمامی این فعالیت ها با یک هزینه پشتیبانی سایت ثابت می تواند توسط پشتیبان انجام گردد.

نوع دیگری از پشتیبانی سایت بر اساس بررسی رفتار مخاطبین و کاربران سایت می باشد. به این صورت که پشتیبان بررسی می کند کدام صفحه ورودی بیشتری دارد، بنابریان صفحه مورد نظر مورد توجه مخاطبین است. پس صفحه مورد نظر را تقویت می کند. همچنین صفحاتی را به وب سایت شما اضافه می کند. از طرفی صفحاتی که بازدهی خوبی ندارند را حذف می کند چرا که فضای اضافی اشغال کرده اند و کارایی مناسب را نیز ندارند. تمامی این فعالیت ها در قبال دریافت هزینه پشتیبانی سایت انجام می گردد.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *