آموزشی

صفحه لندینگ چیست؟

What is a landing page?

آنچه از یک لندینگ پیج باید بدانید

در دنیای دیجیتال صفحه لندینگ یا صفحه فرود بعنوان صفحه شاخص یک وبسایت شناخته میشود.

این صفحه مکن است برای هدفی خاص مانند کمپین تبلیغاتی ایجاد میشود و یا برای پر کردن یک فرم یا ثبت نام در سایت و یا انجام یک خرید صورت بگیرد.

زهرا یزدانی

نویسنده: زهرا یزدانی

یک شنبه, 22 بهمن۱۴۰2 ساعت 23:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
What is a landing page?

برای ایجاد یک صفحه لندینگ ضروری است تا هدف مشخص شود و براساس آن استراتژی طراحی لندینگ پیج صورت بگیرد.

کسب اطلاعات بیشتر: تبدیل سایت فروشگاهی به چند فروشندگی

در این مقاله ما قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 1. صفحه لندینگ چیست؟
 2. بررسی انواع صفحه لندینگ.
 3. ویژگی های اصلی صفحه لندینگ سایت
 4. کاربرد صفحه لندینگ
 5. اهداف صفحات لندینگ
 1. صفحه لندینگ چیست؟

صفحه لندینگ درواقع ویترین یا دریچه ورود یک سایت است. بعنوان مثال وقتی قصد دارید برای مشتریان خود یک کمپین SMS یا ایمیل مارکتینگ ایجاد کنید و کد تخفیفی برای اولین خرید آن ها یا برای شرکت در کمپین تبلیغاتی جدیدتان ارسال کنید برای آن ها صفحه ای ویژه طراحی کرده و پیشنهادات منحصر بفرد خود را در آن نمایش میدهید. به این صفحه لندینگ می گویند.

صفحه لندینگ زمانی استفاده میشود که مخاطب هدف مشخص نیست و اگر چنانچه شما لینک صفحه اصلی خود را ارسال کنید بعد از ورود مشتری به صفحه اصلی مشتری ممکن است بدلیل عدم آشنایی با وبسایت، دچار سردرگمی شود و نتواند به آن چه که نیاز دارد دست پیدا کند.

لندینگ پیج نکات ضروری و محصولات ویژه‌ای را که در راستای هدف تبلیغاتی از قبل انتخاب کرده‌اید را نمایش میدهد به همین دلیل پیشنهاد میگردد برای هر یک از کمپین ها یک لندینگ ویژه و خاص بسازید.

 1. بررسی انواع صفحه لندینگ

انواع صفحات لندینگ براساس سه هدف اصلی تقسیم میگردند:

الف) صفحات اصلی: معمولا صفحه اول، صفحه دسته بندی محصولات، خدمات و... از صفحات اصلی هستند.

ب) میکرو سایت: یک سایت کوچک و مکمل کننده و زیر شاخه صفحه اصلی است و بصورت مجزا از صفحه اصلی وبسایت عمل میکند و دامنه آن نیز متفاوت از وبسایت اصلی است.

ج) لندینگ اختصاصی: در این نوع لندینگ اصلی ترین تمرکز بر روی call to action یا فراخوان به عمل است و شامل پرکردن فرم، ثبت نام در سایت و خرید محصول است. این نوع ویژگی های خاص خود را دارد که شامل:

 • تمرکز بر روی عمل تبدیل یا conversion action است.
 • کاربر را دچار سردرگمی نمیکند.
 • به روشی ساده مشتری را بازدید کننده را تبدیل به مشتری میکند.
 • این نوع اختصاصی برای مشتریان هدف طراحی شده است.
 1. ویژگی های اصلی صفحه لندینگ سایت

دو نکته مهم در مورد ساخت صفحه لندینگ وجود دارد:

 • هدفی خاص را دنبال میکنند.
 • فرآیند تبدیل مشتری تنها از طریق یک دکمه صورت میگیرد.

نکته ای که صفحات لندینگ را از صفحات اصلی سایت متمایز میکند این است که صفحات اصلی میتوانند چند هدف را دنبال کنند و به صفحات مختلف لینک بدهند اما در مقابل صفحات لندینگ برای دنبال کردن یک هدف طراحی میگردند.

 1. کاربرد صفحه لندینگ

صفحات لندینگ به منظور اهداف مختلفی طراحی میگردند که شامل موارد زیر است:

 1. تبلیغات بنری: باعث جذب کاربر به سایت و ایجاد سود زیاد که موجب بازگشت سرمایه زیادی از کمپین های تبلیغاتی میگردد میشود.
 2. کمپین تبلیغاتی: برای معرفی کمپین های تبلیغاتی نظیر پیشنهادات ویژه و داغ و، کدهای تخفیف، جوایز و مسابقات و کمپین های مناسبتی استفاده میشود.
 3. بازاریابی ایمیلی: صفحه لندینگ مناسب در ایمیل مارکتینگ مناسب کاربرانی است که با کسب و کار شما آشنایی دارند؛ با ارائه محتوای آموزشی مثل کتاب و جزوه و کارگاه برای آموزش بیشتر ترغیب به بازگشت سایت خواهند بود.
 4. تماس با ما: در بسیاری از شرکت های حقوقی و مالی مهمترین صفحه سایت، صفحه اطلاعات تماس است. استفاده از این صفحه در پاسخ دهی به سوالات کاربران کمک بسیاری میکند.
 5. معرفی محصول: معرفی تعدادی از محصولات خاص در لندینگ پیج مجزا باعث جلب توجه کاربر به آن دسته از محصولات میگردد.
 6. دمو: ارائه رایگان بخشی از خدمات در بازه زمانی مشخص و تاکید بر این موضوع در صفحه لندینگ، اثر زیادی بر مشتری دارد.
 1. اهداف صفحات لندینگ

 • فروش محصولات

با در معرض قراردادن محصولات و کالاهای ویژه خود آن ها را به فروش برسانید. یکی از اصلی ترین اهداف صفحات لندینگ، فروش محصولات است.

 • ایجاد لید برای فروش

یکی از مهمترین اهداف این پیج جمع آوری اطلاعات مشتریان است. با کمک صفحات لندینگ میتوانید اطلاعاتی همچون سن، ایمیل، شماره تلفن یا هر نوع اطلاعات مفید دیگر را که میتوان ارتباطات و بازاریابی ایجاد کنید، جمع آوری کنید.

 • ایجاد رابطه با کاربران

با کمک صفحات لندینگ میتوانید با نمایش محصولات و خدمات براحتی سرنخ های خود را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید.

نتیجه گیری:

بعد از طراحی وبسایت باید این را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان در زمان ورود به سایت هیچ آشنایی با وبسایت شما ندارند؛ به همین دلیل صفحات لندینگ بعنوان نمایش هایلات های وبسایت شما نقش پررنگی دارد بخصوص در زمانی یک کمپین تبلیغات جهت دیده شدن محصولات ویژه یا جدید خود ایجاد میکنید بسیار ضروری است که لندینگ پیج مناسب که با بهترین حالت ارتباط با کاربران طراحی شده است، طراحی کنید. از طرفی صفحات لندینگ  موجب افزایش مخاطبین، کلیک ها و بازدید و فروش میشود به همین علت باید نهایت دقت خود را در طراحی صفحات لندینگ داشته باشید.

برای طراحی صفحه لندینگ سایت خود میتوانید از تیم نبض نت کمک بگیرید. تیم طراحی نبض نت با سابقه طراحی سایت بر رفتار مشتری اشراف داشته و با آنالیز مشتری و صنعت فعالیت شما بهترین طراحی را برای شما ارائه خواهد داد.

برای ارتباط با شرکت طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ نبض نت به صفحه سایت نبض نت مراجعه کرده یا با تلفن 0912678151  تماس بگیرید.

محتوای جدول

سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *