آموزشی

هزینه طراحی سایت اختصاصی چگونه تعیین می شود؟

هزینه طراحی سایت اختصاصی

هزینه طراحی سایت اختصاصی چگونه محاسبه می شود؟

یکی از مواردی که هنگام طراحی سایت اختصاصی با آن مواجه می شوید هزینه طراحی سایت اختصاصی است که بسیار متنوع است. چرایی آن را در این مقاله پاسخ می دهیم.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

دو شنبه, 9 آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱4:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
هزینه طراحی سایت اختصاصی
[toc]

اگر در حال خواندن این مطلب هستید حتما با قیمت های متنوعی از هزینه طراحی سایت اختصاصی روبرو شده اید و می خواهید بدانید کدام یک واقعی تر است. طبیعتا انتخاب شما طراحی سایت اختصاصی بوده است و می خواهید کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن پیش ببرید. داشتن سایت نه تنها بی تاثیر بر مشتریان نیست بلکه می تواند علاوه بر کسب اعتبار مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. طراحی سایت اختصاصی ضامن زیبایی و تخصصی بودن سایت شما می باشد. با داشتن یک وب سایت مختص کار خودتان می توانید آن طور که می خواهید ظاهر سایت را بچینید بدین ترتیب مشتری بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

در دو سال اخیر به دلیل وجود ویروس کرونا کسب و کارهای زیادی از حالت سنتی خارج شده و رو به سوی اینترنتی شدن داشتند. همین امر باعث شده است که روزانه بر تعداد شرکت های طراحی سایت نیز افزوده شده است. بدین ترتیب با یک سرچ کوتاه هزینه طراحی سایت اختصاصی مختلفی را مشاهده می کنید که می تواند شما را در انتخاب مناسب ترین شرکت کمی سردرگم کند. در این مقاله می خواهیم در مورد هزینه طراحی سایت اختصاصی به بحث و بررسی بپردازیم. می خواهیم بدانیم هزینه هایی که برای طراحی سایت گرفته می شود صرف چه مواردی می گردد و چرا این هزینه ها با هم متفاوت است. با نبض نت همراه باشید.

محاسبه قیمت طراحی سایت

همانند مشاغل سنتی سایت ها نیز دارای مدل های متنوعی می باشد و هریک برای فعالیت های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از پرکاربردترین سایت ها در این بخش بیان می شود که حتما نام آن ها در شرکت های طراحی سایت شنیده اید. وب سایتی که شما می خواهید داشته باشید در میان یکی از گزینه های زیر گنجانده می شود:

  • شرکتی
  • فروشگاهی
  • خدماتی
  • آموزشی

همانطور که از نامشان پیداست هریک برای فعالیت خاصی طراحی می شود. عموما وب سایت های شرکتی برای ماکین کارخانه ها و یا شرکت های خصوصی که به دنبا برندسازی هستند و یا خدمات حضوری خاصی را ارائه می دهند طراحی می شود. این وب سایت ها صفحات محدودی دارند و حتی گاها به صورت تک صفحه ای طراحی می شوند. اما وب سایت های خدماتی می توانند به دسته بندی های مختلفی اعم از پزشکی، حقوقی، آزانس تبلیغاتی و ... تقسیم بندی شوند.

در کنار وب سایت های خدماتی و شرکتی، وب سایت های فروشگاهی دارای جایگاه ویژه ای است چرا که با استفاده از این سایت می توانید به صورت غیر حضوری محصولات خود را به فروش برسانید و در نتیجه نیاز به طراحی ویژه تری دارد و تعداد صفحات آن نیز متعدد می باشد.

طراحی سایت اختصاصی در کجای این دسته بندی گنجانده می شود؟ در پاسخ باید گفت تمامی وب سایت های خدماتی، شرکتی، فروشگاهی و ... همگی می توانند به صورت اختصاصی طراحی شوند. اما هزینه طراحی سایت اختصاصی به چه صورت تعیین می شود؟ چگونه می توان یک سایت را قیمت گذاری کرد؟ چه پارامترهایی را برای تعیین هزینه طراحی سایت اختصاصی باید در نظر داشته باشیم؟ در ادامه پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه تعیین هزینه طراحی سایت اختصاصی خواهیم بود. با نبض نت همراه باشید.

می خواهیم فاکتورهایی که به طور مستقیم بر محاسبه هزینه طراحی سایت اختصاصی تاثیرگذارند را بیان کنیم. اگر هنوز تصمیم خود را نگرفته اید و از مزایای طراحی سایت اختصاصی اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید با اطلاعات کافی تصمیمات خود را بگیرید.

کسب اطلاعات بیشتر: مدت زمان یادگیری طراحی سایت

عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت اختصاصی

شروع هر کاری نیازمند هزینه اولیه می باشد. در صورتی که برای شروع از طراحی سایت وردپرسی استفاده کنید طبیعتا هزینه کمتری را پرداخت می کنید اما در صورتی که برای شروع کار نیاز به طراحی سایت اختصاصی داشته باشید می بایست سرمایه اولیه بیشتری را صرف کنید. برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت اختصاصی به شرح زیر می باشد.

دامنه یا آدرس سایت

بعد از اینکه نام سایت خود را انتخاب کردید لازم است که یک دامنه برای آن خریداری کنید. دامنه در واقع همان آدرسی است که در گوگل وب سایت شما را نمایش می دهد. این دامنه را می توانید با پسوندهای مختلفی خریداری کنید. معمول ترین دامنه میان وب سایت های ایرانی ir و com می باشد. شما می توانید این دامنه ها را در بازه های زمانی یک تا 5 سال خریداری کنید و در زمان مشخص شده آن را تمدید کنید. هزینه دامنه ها با توجه به پسوند متفاوت است. برخی از شرکت ها همانند نبض نت دامنه را برایتان خریداری می کنند و برخی دیگر  این کار را در اختیار مشتری قرار می دهند.

هاست یا محل ذخیره سازی سایت

هاست در واقعی بخشی از یک سرور می باشد که اطلاعات سایت شما را ذخیره می کند و به کاربران نمایش می دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که هاست در طراحی سایت بسیار مهم است چرا که همانند انباری می باشد که شما تمامی دارایی خود را در آن قرار می دهید. شرکتی که از آن هاست را خریداری می کنید در سرعت سایت شما موثر است بنابراین برای خرید هاست حتما با شرکت طراح سایت مشورت کنید تا مناسب ترین گزینه را به شما معرفی کنند و یا اینکه هاست را خودشان خریداری کنند.

با توجه به نوع هاستی که خریداری می کنید هزینه طراحی سایت اختصاصی ممکن است متفاوت باشد. هاست های اشتراکی برای سایت های تازه تاسیس می باشد و افرادی که دانش کافی در مورد سایت ندارند می توانند با هزینه پایین از هاست اشتراکی استفاده کنند. اما این هاست ممکن است ترافیک ورودی سایت را کمی مختل کند و سایت شما با کندی مواجه شود.

اگر سایت شما دارای ورودی بالایی می باشد و جزو سایت های پربازدید محسوب می شود می بایست از هاست اختصاصی استفاده کنید. این هاست ها دارای هزینه بالاتری می باشند. حتما نام هاست ابری را نیز شنیده اید که مشابه سرورهای خصوصی می باشد با این تفاوت که امنیت بالاتری دارد و هزینه آن نیز اندکی بیشتر است. در صورتی که در مورد خرید هاست اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می کنیم خرید هاست را به شرکت طراح سایت بسپارید تا مناسب ترین گزینه را برای شما خریداری کنند.

نوع پشتیبانی

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب شرکت مناسب برای طراحی سایت پشتیبانی آن می باشد. بسیاری از شرکت ها هزینه طراحی سایت اختصاصی را کمتر در نظر می گیرند ولی در عوض پشتیبانی برای سایت ارائه نمی دهند. در این صورت با بروز کمترین مشکل در سایت نیازمند پشتیبان خواهید بود و ممکن است سایت شما برای چند روز به تعلیق بیفتد. بنابراین یکی از ویژگی های شرکت های حرفه ای این است که پشتیبانی سایت را در لیست خدمات داشته باشند. شرکت طراحی سایت نبض نت برای تمامی سایت هایی که طراحی می کند به مدت یکسال به صورت رایگان پشتیبانی را انجام می دهد.

بکاپ گیری

زمانی نیاز داریم تا تغییراتی در سایتمان اعمال کنیم و گاه این تغییرات با بروز خطا در سایت مواجه می‌شود و اگر از آخرین تغییرات سایت بکاپ گرفته باشیم به‌راحتی می‌توانیم این مشکل را رفع کنیم. برخی از شرکت‌های هاستینگ این گزینه را به‌طور خودکار دارند و بهتر است هنگام انتخاب هاست به این گزینه  توجه کنید.

تفاوت هزینه طراحی سایت اختصاصی و وردپرسی

تفاوت هزینه طراحی سایت اختصاصی با وردپرسی

تفاوت هزینه طراحی سایت اختصاصی با وردپرسی

بارها شنیده اید که طراحی سایت وردپرسی بسیار کم هزینه تر از طراحی سایت اختصاصی می باشد. البته این یک جمله کاملا درست است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده می باشد که طراح سایت تنها بخش های مختلف آن را ادیت می کند. البته در صورتی که طراح سایت با تجربه ای داشته باشید می تواند با کدنویسی های کوتاه بخش هایی از سایت را نیز عوض کند و به شکل دلخواه شما ایجاد کند. اما طراحی سایت اختصاصی به معنی کدنویسی از ابتدای کار می باشد.

در طراحی سایت اختصاصی برنامه نویس از صفر شروع به کدنویسی می کند. طبیعتا دست طراح در ایجاد بخش های مختلف سایت بازتر است و در عین کار کار گسترده و زمان بری می باشد. سایتی که طراحی می شود صرفا برای شماست و کسی دیگر نمی تواند از روی آن کپی برداری کند. پیشنهاد چیست؟

در صورتی که کسب و کار جدیدی دارید و می خواهید آن را در فضای مجازی امتحان کنید به هیچ وجه از طراحی سایت اختصاصی استفاده نکنید چرا که هم هزینه زیادی را در بر دارد و هم اینکه بسیار وقت گیر است. با هزینه کمتر می توانید همان سایت دلخواه را داشته باشید بدون اینکه هزینه ی زیادی را بابت طراحی بپردازید. البته طراحی سایت اختصاصی مزایای خاص خود را دارد و این امکان را به شما می دهد که سایتی را طراحی کنید که نمونه مشابه آن وجود نداشته باشد.

چرا هزینه طراحی سایت اختصاصی و وردپرسی متفاوت است؟

احتمالا شما هم متوجه تفاوت فاحش میان این دو نوع طراحی سایت شده اید و می دانید که برای انتخاب می بایست تحقیقاتی صورت پذیرد. اما دلیل اینهمه متفاوت بودن تنها در کدنویسی می باشد. حتی کسی که برای خودش به صورت شخصی می خواهد سایت داشته باشد نیز می تواند از طراحی سایت اختصاصی استفاده کند. اما می بایست هزینه طراحی سایت اختصاصی را نیز در نظر داشته باشد. برخی از شرکت ها برای کاربران خود از امکانات خاصی استفاده می کنند که قابل پیاده سازی در وب سایت های وردپرسی نمی باشد به همین دلیل حتما می بایست از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنند.

البته نکته مهم در مورد طراحی سایت وردپرسی این است که به واسطه افزونه های که وجود دارد شما می توانید برخی از امکانات دلخواه را به سایت اضافه کنید. در صورتی که اطلاعاتی در مورد افزونه ها ندارید پیش از این که در مورد نوع طراحی اختصاصی و یا وردپرسی تصمیم بگیرید حتما با طراح سایت نبض نت مشورت کنید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

هزینه طراحی سایت اختصاصی فروشگاهی

طبق آماری که اخیرا منتشر شده است حدود یک سوم از جمعیت جهان ترجیح می دهند که به به صورت آنلاین و اینترنتی خرید کنند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که بسیاری از کسب و کارهای سنتی جمع شده و جای خود را به کسب و کار مجازی بدهند. در این میان اعتماد کاربران برای خرید اینترنتی پروسه ای طولانی بود که به خیر گذشت. شاید آن روزهای ابتدایی که وب سایت های فروشگاهی روی کار آمده بود بسیاری از افراد زخم خورده از خرید اینترنتی بودند.

روشی برای اعتماد به فروشگاه های مجازی وجود نداشت و در نتیجه کلاهبرداری به وفور دیده می شد. اما این روزها از روش های مختلفی می توان صحت یک سایت را سنجید و با اطمینان خاطر خرید کرد. صاحبین فروشگاه های اینترنتی به دلیل اینکه اطلاعات شماره کارت مشتری را دریافت می کنند می بایست کاملا جانب احتیاط را رعایت کنند و وب سایت محفوظ اطلاعات مشتری باشد. به همین سبب بهتر است برای شرکت های برزگ فروشگاهی از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید. این روز هزینه بالایی را در بر دارد اما به صرفه می باشد.

هزینه طراحی سایت اختصاصی شرکتی

شرکت های بزرگ خصوصی و یا دولتی مانند میهن، کاله، چرم مشهد و ... جزو شرکت هایی می باشند که ممکن است در وب سایت خود فروش اینترنتی نداشته باشند و صرفا شعبه های خود را به مشتریان نشان دهند و یا برای جذب مشتری از وب سایت استفاده کنند. برای طراحی این گونه شرکت ها و به خصوص شرکت های دولتی که امنیت آن ها بسیار مهم است می توانید از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید. استفاده از روش اختصاصی به این دلیل است که وب سایت ظاهری منحصر به فرد و جدید داشته باشد. برای این کار و دریافت مشاوره می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی می شوند از پنل مدیریت کاستومایز شده تری در مدیریت محتوای سایت برخوردارند و ادمین سایت به راحتی می تواند سایت را مدیریت کند و تمامی امکاناتی که پیاده سازی می شود یک بار فقط برای کسب و کار شما طراحی می شود و در نظر داشته باشید که توسعه وب سایت در این روش از طراحی سایت به صورت نامحدود انجام می شودو هر آنچه که در ذهن شما شکل می گیرد را به کد تبدیل خواهیم کرد.

بهترین شرکت برای طراحی سایت اختصاصی

در صورتی که تصمیم خود را در زمینه طراحی سایت اختصاصی گرفته اید و می خواهید برای شروع کسب و کار مجاز یخود هزینه کنید و قدم اول را محکم بردارید همین حالا می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مجموعه نبض نت در زمینه هزینه طراحی سایت اختصاصی و یا طراحی سایت وردپرسی مطلع شوید. نبض نت یکی از بهترین شرکت ها در زمینه طراحی سایت و سئو می باشد که به واسطه اعتماد شما عزیزان توانسته است به این محبوبیت دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *