آموزشی

آموزش ثبت نام در ایرنیک

آموزش ثبت نام در ایرنیک

آموزش ثبت دامنه ir + ویدئو

همانطور که میدانید برای راه‌اندازی یک وبسایت شما نیازمند داشتن یک دامنه با یک نام اختصاصی هستید. ایرنیک مرکز ثبت دامنه‌های ملی است و ثبت کننده اصلی دامنه‌ی .ir است که مختص کشور ایران است و وظیفه رجیستری و ثبت نام دامنه‌ها را برعهده دارد.

pouria sadeghlou

نویسنده: پوریا صادق لو

شنبه, 7 بهمن ۱۴۰2 ساعت 17:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه

شناسه ایرنیک یک شناسه 11 حرفی است که پس از ثبت نام در وب سایت nic.ir در اختیار شما قرار می گیرد. تمام افرادی که تصمیم دارند دامنه های .ir را برای خودشان به ثبت برسانند ابتدا باید شناسه کاربری ایرنیک یا nichandle خود را از سایت nic.ir دریافت کنند.

در صورتی که شناسه ایرنیک خود را از nic.ir دریافت کنید با مراجعه به هر کدام از نمایندگان ایرنیک می توانید دامنه .ir با مالکیت خودتان به ثبت برسانید.

زمانی که شناسه ایرنیک خود را از nic.ir دریافت کنید پس از آن می توانید در هر کدام از شرکت های هاستینگ توسط شناسه ایرنیک برای خودتان دامنه .ir ثبت کنید و با مراجعه به کنترل پنل مدیریت شناسه ایرنیک خود قادر هستید تنظیمات دامنه .ir را ویرایش و مدیریت کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: آموزش دریافت اینماد

چگونه شناسه کاربری در ایرنیک بگیرم؟

برای ایجاد شناسه کاربری در ایرنیک باید وارد وبسایت www.nic.ir  شوید. سپس با انتخاب گزینه ساختن شناسه کاربری از منوی مشخصه‌های شناسه شروع به انجام مراحل زیر کنید.

پس از انتخاب گزینه ساختن شناسه کاربری، وارد صفحه زیر می‌شوید. در ادامه باید نوع شناسه خود را با توجه به شرایط آن در بین گزینه‌های شخص حقیقی، حقوقی، شرکت یا مؤسسه یا نهاد غیردولتی، وزارتخانه یا سازمان یا شرکت دولتی، مرکز آموزشی و پژوهشی و شناسه‌ی محدود انتخاب و بر روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

به عنوان مثال، ما مسیر را به عنوان شخص حقیقی طی کرده‌ایم. در واقع روند یکسان است و تنها اطلاعاتی که باید وارد کنید در انواع شناسه‌ها متفاوت است.

در مرحله بعد برای شروع احرازها باید ایمیل خود را وارد نمایید.

بعد از وارد کردن ایمیل کدی به شما ارسال میشود که جهت تایید آدرس ایمیل باید آن را در کادر زیر وارد کنید.

مرحله‌ی بعد مرحله وارد کردن مشخصات است.

  • در این مرحله اطلاعات خود را با فارسی و انگلیسی وارد کنید.
  • اگر اسمتان پسوند و پیشوند دارد به درستی وارد کنید.
  • حتما شماره شناسنامه و کدملی با شماره تلفن منطبق بوده و متعلق به یک شخص باشد.
  • در انتهای صفحه این مرحله، گزینه آزاد را در بخش رابط‌های مجاز جهت دریافت شناسه ایرنیک انتخاب کنید تا شرکت ثبت‌کننده دامنه بتواند از شناسه شما جهت ثبت دامنه‌تان استفاده کند. پس از تکمیل و ورود اطلاعات، با کلیک روی دکمه بازنگری به مرحله سوم بروید.

در این مرحله، فرم پرشده به شما نمایش داده می‌شود. پس از اینکه اطلاعات فرم را چک کردید و در صورت درست بودن کد تائید پیامک شده را وارد کنید و به مرحله بعد بروید و در غیر این صورت، به مرحله قبل بازگردید و اطلاعات نادرست را اصلاح کنید.

برای اینکه به مرحله آخر بروید، باید قوانین و شرایط را بخوانید و با وارد کردن نام و نام خانوادگی خود به لاتین، کد نوشته شده در پایین آن و کلیک روی گزینه موافقم، دریافت شناسه، فرم را به اصطلاح امضا کنید.

در مرحله آخر، شناسه کاربری ایرنیک شما نمایش داده می‌شود.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *