Company news

آشنایی با تجهیزات استودیویی و راهنمای خرید آنها

تجهیزات استودیویی

تجهیزات استودیویی و خرید بهترین گزینه ها با توجه به نوع کاربری و بودجه همیشه از موارد مهم و حائز اهمیت برای آهنگساز ها، خواننده ها، استریمر ها و پادکستر ها و… بوده است.

pouria sadeghlou

نویسنده: تیم تبلیغات

یکشنبه, 1 بهمن۱۴۰2 ساعت 00:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
Studio-Microphone-Buying-Guide-Featured-Image

تهیه تجهیزات استودیویی مناسب ممکن است ساده تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. این مطلب به طور خلاصه به شما کمک می کند تا تمام تجهیزاتی را که در دو سال ابتدایی فعالیت خود نیاز خواهید داشت، تهیه کنید.

کارت صدا استودیویی

کارت صدا استودیویی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای یک استودیو رکورد صدا است که سازها و میکروفون های کاندنسر/داینامیک شما را به کامپیوتر متصل می کند و به عنوان رابط بین تجهیزات صوتی و کامپیوتر عمل می کند.

به عنوان مثال، اگر قصد رکورد صدای یک خواننده را دارید، ابتدا باید یک میکروفون خود را برای این کار به کارت صدا متصل کنید تا به کمک کارت صدا بتوانید سیگنال های آنالوگ تولید شده توسط میکروفون را به سیگنال های دیجیتال قابل استفاده بر روی کامپیوتر تبدیل کنید. سپس کارت صدا سیگنال را از میکروفون به کامپیوتر و به DAW یا همان نرم افزار میزبان شما ارسال می کند.

هدفون استودیویی

از آنجایی که داشتن یک صدای مطلوب به شرایط آکوستیکی اتاق شما بستگی دارد، اگر در یک اتاقی هستید که از لحاظ آکوستیکی شرایط مناسبی ندارد، توصیه می کنیم برای مانیتور صدا به جای اسپیکر های مانیتورینگ از هدفون استودیویی استفاده کنید. سعی کنید از هدفون های پشت باز(Open back) برای کاربری های نظیر تولید، میکس و مسترینگ استفاده کنید.

میکروفون استودیویی

میکروفون استودیویی بخش مهم و جدایی ناپذیر هر استودیو به شمار می آید. در صورتی که تولید کننده موسیقی کاملا الکترونیکی نباشید، احتمالا به نوعی به میکروفون داینامیک یا کاندنسر در استودیوی ضبط خود نیاز خواهید داشت.

بنابراین، چه میکروفونی مناسب شما است؟ پاسخ این سوال بستگی به آنچه ضبط خواهید کرد دارد. برخی از میکروفون ها برای درام، برخی برای باس های آکوستیک و برخی دیگر برای وکال مناسب هستند.

اسپیکر مانیتورینگ

هدفون ها ممکن است برای همه مناسب نباشند. برخی از افراد ترجیح می دهند موسیقی بسازند و آن را با اسپیکر مانیتورینگ در استودیو خود میکس کنند.

میکسینگ و مسترینگ بخش مهمی از تولید موسیقی است، بنابراین باید مطمئن شوید که از ابزارهایی استفاده می کنید که شخصا با آنها راحت هستید. شما می توانید هزینه زیادی را برای خرید اسپیکرهای مانیتورینگ پرداخت کنید، اما مانیتورها فقط به اندازه اتاقی که در آن قرار می گیرند صدای خوبی خواهند داشت. بنابراین حتی اگر بهترین مانیتورهای استودیویی موجود در بازار را خریداری کنید اما آنها را در اتاقی که از نظر آکوستیکی مناسب نیست قرار دهید، هرگز بهترین نتیجه را نخواهید داشت.

صوت پلاس مرجع مشاوره و فروش تجهیزات استودیویی

در پایان این نکته را در نظر داشته باشید که برای ضبط صدای با کیفیت و داشتن بهترین تجربه صوتی، الزاما نیاز به خرید بهترین و گران ترین تجهیزات ندارید و می توانید با استفاده از تجهیزاتی با قیمت مناسب تر در یک فضای مناسب از لحاظ آکوستیکی نیز به تجربه ای مشابه دست پیدا کنید، شما می توانید با توجه به شرایط و نحوه کاربری و بودجه خود از مشاوره تخصصی صوت پلاس در این زمینه بهره مند شوید.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *