آموزشی

نکات ضروری برای جذب مشتری فروشگاه آنلاین و سایت فروشگاهی شما

نکات ضروری برای جذب مشتری فروشگاه آنلاین و سایت فروشگاهی شما

افزایش فروش سایت ها و فروشگاه های آنلاین

دغدغه اصلی صاحبان کسب و کارهای اینترنتی همیشه این بوده است که با وجود ایجاد یک سایت چرا بازدید کنندگان کمی دارند و یا نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران آنها بسیار پایین است.

زهرا یزدانی

نویسنده: زهرا یزدانی

دو شنبه, 4 دی۱۴۰2 ساعت 10:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
نکات ضروری برای جذب مشتری فروشگاه آنلاین و سایت فروشگاهی شما

اگر کسی سایتت رو نبینه پس فروشی هم نداری.

در ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه تناسب بین محصولات شما و علایق بازدیدکنندگان بیشتر باشد، شانس شما برای فروش بیشتر است، پس چگونه باید مشتریانی که واقعا خریدار هستند را به سایت خود جذب کنید؟

امروز در این مقاله قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که چه روش‌هایی موجب می‌شود تا بازدید کنندگان سایت ما افزایش پیدا کند، نرخ تبدیل بالاتر برود و درنهایت موجب افزایش سود شود. بسیاری از این روش‌ها نیازی به هزینه تبلیغات زیادی ندارد و به راحتی میتوانید آن‌ها را اجرا کرده و به اهداف خود برسید.

6 نکته ضروری برای جذب مشتری به فروشگاه آنلاین شما

 1. مخاطب هدف خود را بشناسید.

در ابتدا شما باید مشتریان خود را به خوبی بشناسید و نیازهای آن‌ها دقیقا درک کنید. داشتن یک پرسونا از مخاطبین هدف خود بسیار به شما کمک می‌کند تا علایق مشتری بشناسید و بدانید آن‌ها بیشتر در کجاها فعال هستند تا بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. به طور مثال مخاطبین هدف شما در چه رده سنی قرار دارند، در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنند و از چه کانال‌هایی می‌توانیدبا آن‌ها ارتباط برقرار کنید؟ آیا آن‌ها استفاده بیشتری از شبکات اجتماعی می‌کنند یا از خواندن مجلات آنلاین لذت می‌برند؟ از کدام رسانه اجتماعی بیشتر استفاده می‌کنند؟ پس این بسیار مهم است که بدانید برای حفظ ارتباط با آنها باید کجا باشید و هیچ نقطه تماس با مشتری را از دست ندهید.

 1. طراحی جذاب سایت

اگر شما یک فروشگاه فیزیکی داشته باشید میدانید که برای جذب مشتری باید زمان و منابع زیادی را صرف جذابیت‌های فیزیکی آن بکنید و از طراحی دکور مناسب دسته‌بندی مناسب محصولات و منابع انسانی مناسب جهت فروش استفاده کنید.

تمامی این مورد برای فروشگاه‌های انلاین نیست صدق می‌کند و شما باید بر روی جذابیت‌های ظاهری سایتتان تمرکز کنید تا بازدیدکننده را در سایت نگه‌دارید.

در مرحله بعد شما باید امکان یک خرید راحت را برای مشتری رقم بزنید پس این مسئله که مشتری بتواند به راحتی آن‌چه که نیاز دارد را در سایت شما به راحتی بیابد بسیار مهم است.

پس دسته بندی محصولات و امکان جست و جوی آن و اطلاع از موجود بودن آن که همگی مربوط به طراحی‌های ظاهری سایت است بسیار اهمیت دارد.

از طرفی سرعت لود بالای سایت و انتقال راحت به درگاه پرداخت فرایند خرید را راحت تر می‌کند و شما یک مشتری راضی خواهید داشت.

از طرفی جذابیت ظاهری سایت متناسب با برند شما باعث ایجاد ک هویت برای برند شما شده و نام شما را در ذهن مشتری ماندگار میکند

برای داشتن یک سایت زیبا و راحت برای مشتریان و برندسازی خود میتوانید به نبض‌نت بعنوان یک تیم حرفه‌ای در این امر مراجعه کنید.

 1. توسعه شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه‌های جذب لید برای وبسایت شما رسانه‌های اجتماعی است. در رسانه‌های اجتماعی علاوه بر رایگان بودن، ارتباط با مشتری نیز راحت‌تر است.

مطمئن شوید از کانال‌های اجتماعی مناسب برای برند خود استفاده میکنید. شبکه‌های اجتماعی شما را وادار می‌کند تا برای مخاطبین هدف خود ایجاد محتوا کنید و به تعامل و اشتراک گذاری بپردازید.

اما چگونه میتوان از شبکات اجتماعی برای جذب لید استفاده کرد؟

الف) تولید محتوا با ایجاد درگیری بالای مشتری

تولید محتوا یک استراتژی مناسب برای بازاریابی و جذب مشتری است. آنچه مشتری در صفحه شما می‌بیند و می‌خواند محتوا است. استفاده از متن یونیک هم درشبکات اجتماعی هم در سایت شما الزامی است.

جهت ایجاد محتوای یونیک و سئوی سایت خود به تیم بهینه‌سازی سایت و تولید محتوای نبض نت مراجعه کنید.

محتوای شما باید همیشه روی راه‌حل‌های رفع نیاز مشتریان متمرکز باشد که می‌توانید به آن‌ها ارائه دهید.

همچنین ایجاد یک وبلاگ محتوایی که حاوی اطلاعات حیاتی در مورد سایت شما باشد جذب ترافیک شما را افزایش میدهد.

ب) استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

استفاده از عکس‌های واضح و جذاب محصول بازدیدکنندگان رابه خریدار تبدیل می‌کند. مخاطبین باید بتوانند آنچه را میخرند به وضوح ببینند. هیچکس برای آنچه ندیده است پول نمی‌پردازد.

تصاویر با کیفیت بالا باعث ارائه هرچه بهتر محصول به مشتریان است. برای گرفتن تصاویر مناسب از محصولات توجه به نکات زیر مفید است:

 • از یک پس زمینه تمیز و متناسب با طراحی محصول استفاده کنید. این می تواند سیاه، سفید یا یک قاب گلدار باشد.
 • از یک دوربین با کیفیت بالا برای ثبت تصاویر تمیز استفاده کنید
 • دقت کنید که جسم و محیط اطراف آن به خوبی روشن و بدون سایه باشد، استفاده از نور طبیعی روز توصیه می‌شود.
 • از زوایای مختلف عکس های زیادی بگیرید.
 • تمام تصاویر را مرور کنید و در صورت لزوم برخی را ویرایش کنید.
 1. یک استراتژی بازاریابی پیامکی را اجرا کنید.

کمپین‌های پیامکی راهی مناسب برای جذب مشتریان بالقوه به فروشگاه‌های آنلاین شما هستند و این امکان را ایجاد می‌کنند تا پیشنهادات منحصربه‌فردی را ب مشتریان ارائه دهید.

چالش اصلی در جمع آوری شماره دریافت کنندگان پیامک است.

از فرم های ثبت نام در سایت خود استفاده کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: ایده بازاریابی پیامکی شب یلدا

با ترتیب دادن یک ایونت یا سمینار شماره‌های آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

از کوپن های تخفیف در اولین خرید خود برای جمع آوری اطلاعات مشتری استفاده کنید.

یک استراتژی جذب لید ایجاد کنید.

اکنون که لیستی از شماره مشتریان هدف خود ایجاد کردید، وقت آن است که آن‌ها  را جذب کرده و برای خرید متقاعد کنید. برخی از موفق ترین استراتژی کمپین‌های پیامکی عبارتند از:

به مشتریان جدید خوش آمدید

لینک لندینگ پیج را ارائه دهید

اضافه کردن کدهای کوپن و تخفیفات ویژه

علاوه بر این، اگر پیامک‌های زیادی ارسال کنید، 78 درصد از مشتریان جدید شما لغو خواهند کرد.

برای مطالعه بیشتر درباره انواع روش‌های موفقیت بازاریابی پیامکی به مقاله ایده بازاریابی پیامکی مراجعه کنید.

 1. بهینه سازی لیست محصولات

منظور ما از بهینه سازی لیست محصولات، انتخاب کلمات کلیدی طولانی، ایجاد توضیحات آموزنده محصول و افزایش دید جستجوی شما در موتورهای جستجو است. فرض کنید اخیراً یک خط لباس زنانه معرفی کرده اید. بازار بسیار رقابتی است، اما از آنجایی که نیاز را درک می کنید، دانش کافی برای گرفتن سهم خوبی از پای دارید. سپس، عالی ترین رویکرد برای جذب مشتریان به کسب و کار جدید چیست؟

این لیست محصولات باید شامل تمام جزئیات مورد نیاز برای پاسخگویی به سؤالات اساسی مشتریان شما مانند اندازه، رنگ و مواد باشد. هنگامی که موارد ضروری را در اختیار دارید، اطمینان حاصل کنید که لیست محصولات شما در کانال های بازاریابی شما سازگار است. همچنین، مطمئن شوید که آنها برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) هستند تا وب سایت تجارت الکترونیک شما بتواند در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بالایی داشته باشد. یک متخصص سئو را استخدام کنید که می تواند ترافیک وب سایت شما را بهبود بخشد.

برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و ایجاد یک محتوای ارگانیک و دستیابی به رتبه برتر گوگل به تیم سئوی نبض نت مراجعه کنید.

 1. تبلیغات

درک نحوه عملکرد تبلیغات پولی و نحوه استفاده از آن در ایجاد آگاهی برند و فروشگاه شما بسیار مهم است. اجازه دهید ابتدا شما را با برخی از انواع تبلیغات پولی آشنا کنیم:

الف) تبلیغات سوشیال مدیا

تبلیغات در کانال‌های دیجیتالی مانند فیس‌بوک، توییتر، Tiktok، LinkedIn و Instagram به یکی از راه‌های قوی برای افزایش سریع فروش تبدیل شده است. از آنجایی که این پلتفرم ها داده های مشتری زیادی را جمع آوری می کنند، می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید.

این روش تضمین می کند که تبلیغات شما بر اساس جمعیت شناسی، جغرافیا و حتی سلیقه مشتریان خاص هدف گذاری شده است. این روش بازاریابی فقط مقرون به صرفه نیست. همچنین به شما این امکان را می دهد که برای هر کمپین بودجه ثابتی تعیین کنید.

استراتژی رسانه های اجتماعی برای تبلیغ رایگان ایده آل است. مردم برای تبلیغات را پذیرا هستند تا زمانی که دارای ارزش باشد، از نظر بصری جذاب باشند و در دسترس باشند.

ب) گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از روش های اصلی تبلیغات پولی است. برای افزایش تلاش خود، می توانید از تبلیغات نمایشی یا فقط متنی با کلمات کلیدی خاص استفاده کنید. د این روش شما فقط زمانی هزینه تبلیغات را پرداخت می کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، زیرا این یک نوع تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) است.

اگر بودجه کمی دارید، این یک راه عالی برای تبلیغات است. Adwords را می توان در کمتر از پانزده دقیقه در اینترنت پست کرد و جریان نقدی سریعی را برای فروشگاه خرید آنلاین شما به ارمغان آورد. بنابراین اگر آگهی به مشتریان جدیدی برسد در حالی که آنها به دنبال پاسخی برای مشکلات خود هستند، احتمالاً خرید خواهند کرد.

به همین دلیل است که به خدمات یک آژانس تبلیغاتی گوگل نیاز دارید تا به شما کمک کند هزینه تبلیغات خود را به حداکثر برسانید.

نبض نت آماده ارائه خدمات ادوردز به وبسایت‌هاییست که میخواهند افزایش فروش داشته باشند.

هر بازدید از وب سایت شما هزینه دارد حتی اگر بازدید کننده اقدام به خرید را انجام ندهد.  در نهایت، به یاد داشته باشید که رقابت در گوگل شدید است، بنابراین باید تلاش بیشتری نسبت به رقبا کنید تا جلوتر بمانید.

 

 1. بازاریابی مجدد یا هدف گذاری مجدد

اگر سایت شما بیش از 5000 بازدید کننده در ماه دریافت می کند، بازاریابی مجدد یک راه عالی برای تکمیل تلاش های تبلیغاتی فعلی شما است. بازاریابی مجدد که هدف گذاری مجدد نیز نامیده می شود، زمانی است که یک کد در وب سایت شما، کاربران را هنگام حرکت در وب ردیابی می کند. شما می توانید از الگوریتم هایی برای تبلیغات در زمان مناسب برای مشتریانی که از سایت شما بازدید کرده اند استفاده کنید.

این شکل از بازاریابی به ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics مربوط می شود تا نشان دهد تبلیغات شما چقدر در جذب مشتریان به سایت شما، تاثیر داشته است.

نتیجه

اگر از این شش نکته پیروی کنید، هدایت مشتریان جدید به سایت شما چندان دشوار نیست. به خاطر داشته باشید که هیچ استراتژی بازاریابی یکسانی وجود ندارد و به همین دلیل، باید دائماً این نکات را به گونه‌ای تغییر دهید که با هدف برند خود مطابقت داشته باشد تا به شما کمک کند. به طور کلی ارائه خدمات عالی به مشتریان یک استراتژی همیشه برنده است.

برای کسب مشاوره دیجیتال مارکتینگ همین الان با نبض نت تماس بگیرید.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *