آموزشی

ایده بازاریابی پیامکی شب یلدا

ایده بازاریابی پیامکی شب یلدا

چه ایده ای را می توان برای بازاریابی پیامکی در شب یلدا پیاده کرد؟

با نزدیک شدن به شب یلدا، شبی طولانی و دنج، برای کسب‌وکارها بسیار مهم است که از این حس و حال جشن بهره ببرند.

زهرا یزدانی

نویسنده: زهرا یزدانی

سه شنبه, 28 آذر۱۴۰2 ساعت 00:۰۰

0 دقیقه
زمان مطالعه
ایده بازاریابی پیامکی شب یلدا

با توجه به اینکه ایرانی‌ها برای این شب تدارکات زیادی را فراهم می‌آورند، برای کسب و کارها فرصت فروش محصولاتو خدمات اهمیت زیادی پیدا می‌کند از این رو بسیاری پیشنهادات ویژه‌ای همچون فروش ویژه، کد تخفیف و ... به مشتریان خود ارائه می‌دهند .یکی از راه‌های آگاهی مشتری از این فرصت‌های ویژه اس‌ام‌اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی است. اما روش اصولی اجرای کمپین‌های بازاریابی پیامکی چیست؟ چگونه می‌توان یک کمپین پیامکی موفق را اجرا کرد؟

کسب اطلاعات بیشتر: اهمیت سئو در افیلیت مارکتینگ

 ما مجموعه‌ای از استراتژی‌ها یک بازاریابی پیامکی خوب را به شما ارائه میدهیم و در ادامه الگوهای اس‌ام‌اس و نکات ویژه‌ای را آماده کرده‌ایم. این منابع برای اطمینان از اینکه پیام های تبلیغاتی شما در این دوره اوج خرید با هر مشتری طنین انداز می شود طراحی شده اند. راهنمای ما به شما این امکان را می‌دهد که کمپین‌های تأثیرگذار یلدا را با خدمات ارسال پیامک ایجاد کنید، و شادی این شب را با بازاریابی استراتژیک ترکیب کنید تا این فصل را نه تنها شاد، بلکه برای کسب‌وکارتان نیز سودآور کنید.

اس ام اس مارکتینگ چیست؟ 

پیام نوشتاری که به انتقال پیام کوتاه به مخاطبان هدف اشاره دارد، با نام "SMS مارکتینگ" شناخته می‌شود. در این روش، کسب و کارها از طریق تلفن همراه با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و محصولات یا خدمات خود را تبلیغ یا با ارائه پیشنهاد، آن‌ها را به اقدام دعوت می‌کنند.

به طور خلاصه، این راهکار می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان فعلی را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید و آن‌ها را وفادار نگه دارید، همچنین در جذب مشتریان جدید به شما کمک می‌کند. این روش بازاریابی می‌تواند یکی از ساده‌ترین، موثرترین و البته کم هزینه‌ترین روش‌های بازاریابی باشد.

مزایای اس ام اس مارکتینگ

ارسال پیامک با هدف بازاریابی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هزینه ارسال پایین
 • امکان ارسال پیام در زمان دلخواه
 • ارتباط مستقیم با کاربران
 • سطح پوشش بالا
 • قابلیت ردیابی کاربران

بازاریابی پیامکی موثر نیازمند استراتژی‌های مناسب است. در ادامه، بهترین استراتژی‌های بازاریابی پیامکی را بررسی می‌کنیم:

بهترین روش های بازاریابی پیامکی

در اینجا آنچه شما باید در مورد بایدها و نبایدهای پیامکی، بهترین شیوه های کلیدی، و آنچه باید قبل از شروع یک طرح بازاریابی پیامکی بدانید، آورده شده است.

 1. اجازه بگیرید

در این روش کسب‌وکارها پیامک تبلیغاتی خود را به کسانی ارسال می‌کنند که در خبرنامه آن‌ها عضو باشند و تمام آن‌ها با میل خودشان شماره تلفن همراهشان را در اختیار آنها قرار داده‌اند.

ساده ترین راه برای دریافت رضایت، فیلد شماره تلفن در ثبت نام اشتراک خبرنامه است. فرم های پاپ آپ نیز عالی کار می کنند.

 1. شرکت خود را ذکر کنید

گیرندگان پیامک شما باید بلافاصله بدانند که شما کی هستید. در غیر این صورت، آنها متن پیام شما را درک نخواهند کرد و در نتیجه احتمال لغو اشتراک بیشتر خواهد بود.

این‌ها مواردی اساسی برای اعتماد در بازاریابی برند است.

 1. یک فراخوان برای اقدام اضافه کنید

همیشه یک فراخوان برای اقدام واضح (CTA) را در پیامک خود بگنجانید تا گیرندگان را تشویق به انجام مراحل بعدی کنید. این ایده خوبی است که پیوندی اضافه کنید که زمینه و قابلیت ردیابی بیشتری را اضافه کند.

چند نمونه:

برای دریافت اخبار بازاریابی ایمیلی هفتگی از طریق <link> مشترک شوید.

برای ارسال رایگان، از <code> در تسویه‌حساب قبل از ساعت 6 عصر امروز استفاده کنید.

به نظرسنجی ما پاسخ دهید <link> برای شانس بردن جوایز!

تا نیمه شب از <link> دیدن کنید تا اقلام ترخیص کالا را قبل از اینکه از بین بروند، گیر بیاورید.

 1. ارسال در زمان مناسب

بهترین زمان را برای پخش پیام خود برای مشتریان انتخاب کنید. بر اساس گزارش سالانه نجوا (۱۴۰۱)، ساعت ۱۹ مخاطبان بیشتر روی لینک پیامک‌ها کلیک می‌کنند.

 ممکن است این زمان برای شما متفاوت باشد. بهترین کار این است که چند کمپین تستی در ابعاد کوچک برگزار کنید و با توجه به نتایج بهترین روز و ساعت ارسال پیامک را پیدا کنید بد نیست بدانید که سال ۱۴۰۰، نرخ کلیک پیامک‌های ساعت ۲۲ بیشتر بود و پارسال ۱۹! پس حتماً امتحان کنید و بعد تصمیم بگیرید.

توجه: بین ساعت‌های ۱۰ شب تا ۷ صبح اجازهٔ ارسال پیامک تبلیغاتی ندارید.

 1. کمپین های خود را شخصی سازی کنید

یک ابزار عالی بازاریابی پیامکی به شما امکان می‌دهد که بخش‌بندی را به خوبی ترکیب کنید، و بنابراین مخاطبین خود را به همان روشی که بسیاری از بازاریابان با ایمیل انجام می‌دهند، هدف قرار دهید.

در صورت امکان از نام کوچک مشترکین خود استفاده کنید. برای ایجاد و حفظ روابط با مشترکین خود، بر اساس جنبه هایی مانند موقعیت مکانی مشترک یا خریدهای قبلی، پیام های مربوطه را ارسال کنید.

شخصی سازی همچنین شامل ارسال پیامک در زمان مناسب است. بسیاری از افراد اعلان های پیامک خود را فعال کرده اند. پیام های خود را در ساعاتی که مردم معمولاً بیدار هستند - نه خیلی زود و نه خیلی دیر - ارائه دهید تا از ایجاد مزاحمت برای کسی جلوگیری کنید.

ارسال پیام‌های نامربوط یا غیرشخصی می‌تواند بر اهداف کمپین شما تأثیر بگذارد و به نرخ‌های انصراف بالاتری منجر شود، نه اینکه به شهرت خدشه‌دار اشاره کنیم.

نحوه استفاده از بازاریابی پیامکی

اگر شما به دنبال افزایش فروش و گسترش کسب و کار خود هستید، استفاده از بازاریابی پیامکی می‌تواند یک راهکار موثر باشد. در زیر، نحوهٔ ادغام پیامک با گردش کار بازاریابی خود را بررسی می‌کنیم:

 1. لیستی از مشترکین پیامک بسازید
 2. یک پنل بازاریابی پیامکی را انتخاب و درخواست پلن کنید
 3. کمپین های پیامکی خود را ران کنید
 4. تعیین زمان و ارسال
 5. پیگیری نتایج و بازدهی

نمونه های بازاریابی پیامکی

بیایید به چند نمونه بازاریابی پیامکی بپردازیم که نشان می دهد چگونه بازاریابان می توانند روابط بهتری با مشتریان و مشترکین ایجاد کنند.

 1.  پیشنهادات خوش آمد

همه انتظار یک ایمیل خوش آمدگویی را دارند، اما افزودن اس ام اس به این ترکیب می تواند حس خوبی ایجاد کند و موجب نگهداشت لید شود.

 1. پیشنهادات حساس به زمان

اگر یک تبلیغ ویژه دارید و می خواهید مطمئن شوید که مشتری شما از هر فرصتی برای مشارکت برخوردار است، پیامک عالی است. برای بهترین فروش و تبلیغات خود، کمی فوریت را در زبان بگنجانید.

اگر کمپین فروش دارید و می‌خواهید مشتری جذب کنید، با عباراتی مثل «فرصت / ظرفیت / موجودی / مهلت محدود»، زمان باقی‌مانده تا پایان تخفیف، «فقط امروز»، «همین حالا» و «آخرین فرصت» احساس فوریت ایجاد کنید

 1. تایید سفارش و به روز رسانی حمل و نقل

بازاریابی پیامکی واقعاً با تأیید سفارش و به‌روزرسانی‌های ارسال می‌درخشد.  به عنوان مثال، جزئیات سفارش یا کد رهگیری مرسولهٔ پستی را می‌توانید پس از خرید مشتری ارسال کنید. هدف از ارسال این نوع پیامک حفظ مشتری و تبدیل او به مشتری وفادار است.

 1. خدمات مشتری

پیامک فقط مربوط به فروش نیست. همچنین می توان از آنها برای رسیدگی فعالانه به مسائل قبل از تبدیل شدن به مشکل استفاده کرد. به عنوان مثال پیامک اعلان تعطیلی فروشگاه.

 1. پیشنهادات شخصی

به مشتریان نشان دهید که آنها چیزی بیش از یک عدد هستند. مناسبت های قابل توجهی مانند تولدشان یا سالگرد یک سالگی آنها را به عنوان عضوی از جوایز ویژه را یادآور کنید.

 1. پیام "با تشکر از شما"

گاهی اوقات بهترین راه برای جذب مشتری فقط گفتن "متشکرم" است.

[toc]
سفارش طراحی سایت در نبض نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *